Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Один із найбільших готелів Львова перейде під контроль росіян

Автор:

|

Серпень 24, 2020

|

Рубрика:

Один із найбільших готелів Львова перейде під контроль росіян
Готель «Дністер»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській фірмі Pumori Enterprises Investments Ltd отримати остаточний контроль над готелем «Дністер», який є третім за величиною у Львові. Цю компанію пов’язують із російським політиком, котрий перебуває під санкціями в Україні, Європейському Союзі (ЄС) і США, та його бізнес-партнерами.
«Надано дозвіл компанії Pumori Enterprises Investments Ltd (м. Нікосія, Кіпр) на придбання акцій ПрАТ «Готельно-туристичний комплекс «Дністер» (м. Львів, Україна), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства», — йдеться в повідомленні комітету.
Кіпрська компанія придбала 50,51 % акцій львівського готелю ще 2012 року, а тепер планує стати мажоритарним акціонером із домінантним пакетом акцій, що надасть їй змогу повністю керувати цим закладом. АМКУ наразі не повідомив, наскільки збільшиться частка іноземної компанії.
Pumori Enterprises Investments Ltd пов’язують із групою VS Energy Олександра Бабакова, члена Ради Федерації, верхньої палати російського парламенту, а також російських бізнесменів Євгена Гінера, Михайла Воєводіна і Сергія Шаповалова. Бабаков, зокрема, відомий тим, що 2014-го був депутатом Державної думи Російської Федерації та голосував за анексію Криму.
На початку 2017 року росіян як бенефіціарів бізнесу VS Energy замінили невідомі громадяни Німеччини, Латвії та Словаччини, які й раніше були пов’язані з бізнесом Бабакова та Гінера. Pumori Enterprises Investments Ltd та афілійовані з нею компанії вже керують 18 готелями у Києві та реґіонах, зокрема, великими готелями «Русь» та «Прем’єр-палац».
Як повідомила неурядова платформа «Ліґа антитрасту», АМКУ під час розгляду питання щодо готелю «Дністер» мав приділити увагу ідентифікації реальних кінцевих бенефіціарів компанії-покупця та походженню коштів на купівлю готелю, зокрема в частині дотримання санкційного законодавства.
«Згідно з чинним українським законодавством, АМКУ, розглядаючи такі питання, має встановити, хто є реальним покупцем, звідки гроші на придбання та не надавати дозвіл, якщо він суперечитиме законодавству про санкції», — повідомили експерти платформи.
Олександр Бабаков з 2018 року перебуває під санкціями Ради національної безпеки й оборони України. Санкції запровадили безстроково, вони передбачають блокування належних йому активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, а також заборону участі у приватизації й оренді державного майна. Наразі АМКУ не оприлюднив інформації про те, чи досліджували зв’язок між Pumori Enterprises Investments Ltd та Бабаковим і його бізнесовими партнерами.
VS Energy також володіє п’ятьма українськими обленерго. Торік, попри санкції, ця афілійована з росіянами компанія продала бізнесменові Рінату Ахметову «Київобленерго» й «Одесаобленерго». Сам Бабаков володіння українськими обленерго заперечує.
«Дністер» — приватний чотиризірковий готель у Львові зі 165 номерами. Будівлю готелю на вул. Матейка звели на початку 1980-х рр. «Дністер» входить до трійки найбільших готелів Львова разом із «Львовом» (240 номерів) і «Супутником» (202 номери).
Як повідомляв «Міст», у В’єтнамі відкрився готель, увесь укритий золотом.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply