Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

В Україні — бум на біткойни

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

В Україні — бум на біткойни

Уранці 25 липня грецька поліція затримала в Салоніках громадянина Російської Федерації за підозрою у відмиванні грошей через криптовалюту біткойн. Загалом він легалізував близько 4 млрд USD. Поліція також провела обшуки в готельному номері, де він жив. Ім’я росіянина, котрого розшукувала влада США, не розкривається, проте зазначений його вік — 38 років. За даними поліції, чоловік із 2011 року керував злочинною організацією. Правоохоронці назвали його «мозком» банди.

Захцянка гакерів
Більшість українців уперше дізналися про біткойни щойно після того, як цю електронну валюту зажадали в червні гакери за розблокування вражених ними вірусом Petya.А комп’ютерів. Зацікавлені незнайомим словом кинулися з’ясовувати його значення, але отримали доволі неоднозначну інформацію.
Зокрема, те, що хоча в Японії ця валюта вже стала офіційним платіжним засобом, Микола Ліхачов, радник компанії «Спенсер і Кауфманн», попередив: «Українське законодавство поки що непохитне — криптовалюта для взаєморозрахунків використовуватися не може, відповідно, біткойни як платіжний засіб — неспроможні».
«У листі Національного банку України (НБУ) від 8 грудня 2014 року зазначено, що емісія грошової валюти Bitcoin не має жодного забезпечення й юридично зобов’язаних за нею осіб, не контролюється державними органами будь-якої країни, —застеріг експерт. — Крім цього, НБУ наголосив, що уповноважені банки не мають правових підстав для зарахування іноземної валюти, отриманої від продажу біткойнів за кордон».
Регулятор подав приклад, що Європейське банківське управління закликало банки Європейського Союзу (ЄС) утриматися від операцій із криптовалютами, поки не буде створена система правил, яка зможе запобігти зловживанням. Відтак, НБУ застеріг фізичних і юридичних осіб від використання біткойну.
Сергій Тутов, оглядач київського телеканалу «112 Україна»: «Криптовалюта, звісно, загрожує будь-якій валюті: біткойн ніяк не може поповнювати бюджет держави, анонімність унеможливлює контроль грошових операцій. Крім цього, з країни можна безперешкодно виводити гроші. Криптовалюти зараз служать більше для заробітку грошей, ніж для звичайного обміну».
Як писав «Міст», в одному з торгових центрів Одеси перший в Україні біткойн-банкомат відкрили ще 3 травня ц. р. Він виконує операції в обох напрямках: біткойни можна придбати за гривні та продати, отримавши взамін гривні готівкою.

Проблематично?
Попри це п. Ліхачов констатував: «В Україні проблематично розплатитися біткойнами за товари чи послуги. Лише одиниці онлайн-крамниць і підприємств вказують на своїх сайтах, що приймають криптовалюту для оплати товарів і послуг».
«Але ось парадокс: незважаючи на те, що в Україні майже ніхто не знає про криптовалюту, і вона поки що офіційно заборонена, Україна входить у топ-5 країн світу за кількістю користувачів біткойн-гаманцями. Річ у тім, що біткойни дуже популярні серед українських IT-фахівців, котрі дуже активно інвестують у цю валюту», — водночас зауважив експерт.
І хоча він визнав, що наразі криптовалюта перебуває лише на початку шляху свого розвитку й ця революційна технологія ще чекає свого зоряного часу, але, попри це, прогнозує: «В найближчому майбутньому вона набуде широкого розповсюдження в світі. Причиною цього можуть послужити значні переваги криптовалюти порівняно з альтернативними національними».
Радник компанії «Спенсер і Кауфманн» також пояснив, що основними перевагами біткойнів є можливість добувати їх самостійно кожному охочому, анонімність транзакцій, відсутність інфляції, підвищена захищеність (її неможливо скопіювати). Явна перевага криптовалюти — відсутність внутрішнього або зовнішнього адміністратора. Тому ні банки, ні податкова, ні суди, не зможуть отримати доступ до транзакцій учасників платіжної системи.
Ще одна особливість криптовалют — ними можна користуватися під псевдонімом. Тобто всі транзакції між усіма електронними гаманцями перебувають у загальному доступі, однак неможливо пов’язати це з конкретною людиною. Щоправда, особу власника можна встановити, якщо є додаткова інформація.

Недоліки
Та все ж п. Ліхачов попередив: «Звісно, як і в будь-якої технології, у криптовалют є свої недоліки, яких, втім, небагато. Наприклад, втрата пароля або доступу до електронного гаманця призведе до повної втрати криптовалюти. Крім цього, не виключені варіанти, коли національний регулятор може заборонити користуватися таким типом розрахунків».
Тим паче, що експерт зауважив ще одну причину популярності біткойнів, якій явно не зраділи в НБУ: «Будь-хто охочий може добувати криптовалюту (займатися майнінгом), використовуючи комп’ютерні можливості. Щоб добути нові біткойни, потрібно обчислити нову унікальну послідовність блоків. Отримані блоки передаються в базу біткойнів по Мережі. Причому чим більше біткойнів здобуто, тим складніше отримати нові».
А 24 липня українські засоби масової інформації констатували: «Бум криптовалют, який триває останні півроку, активно сприяє продажам відеокарт, а також інших пристроїв, необхідних для майнінгу. Зокрема, компанії Nvidia й AMD показали зростання акцій на 14 % лише за останні два місяці. Інтерес із боку інвесторів викликаний зростанням продажів». В AMD  при цьому пояснили: «Наш основний фокус — все ще геймери».
Однак аналітики радять інвесторам бути обачними. По-перше, ніхто не знає, скільки триватиме «золота лихоманка»: як тільки відеокарти стануть не потрібні, продажі компанії полетять вниз. По-друге, останнім часом вартість ефіріуму (ще однієї криптовалюти. — Ред.) падає, а отже, зацікавленість майнерів у придбанні нових пристроїв може знизитися вже дуже скоро. По-третє, є шанс, що досить скоро майнери ефіру перемкнуться на ASIC, які використовують для майнінгу біткойни. Це лише питання часу, поки хтось цього не зробить.
У київському інтернет-виданні Finance.ua прокоментували: «Різке зростання в сегменті криптовалют було викликано з одного боку, позитивним новинним фоном, що надає загальну підтримку —17 липня, вийшов реліз-кандидат протоколу SegWit2x, який значно спростить оптимізацію розміру блоку, яка в перспективі дозволить вирішити питання масштабованості мережі біткойну. А з іншого боку, попит на «крипти» був зумовлений загальним підвищенням апетиту учасників ринку до ризику, який зріс після прес-конференції Маріо Драґі, глави Європейського центробанку. Резюмуючи, варто зазначити, що в світлі цих факторів ймовірність зростання основних криптовалют залишається високою в короткотерміновій перспективі, при цьому середньотермінові перспективи валютних пар будуть залежати від того, чи зможуть курси закріпитися вище за історичні максимуми».

Майбутнє — не визначене
А от у київському інтернет-виданні «Кореспондент.biz» вважають: «Майбутнє біткойнів не визначене — поділ валюти на дві незалежні системи запланований на 1 серпня, лише тоді буде зрозуміло, яка частина біткойн-спільноти його підтримає».
Своєю чергою, мільярдер Марк Кьюбан так прокоментував новину про те, що ціна на біткойн перевалила за 2,9 тис. USD і прямує до 3 тис. USD: «Це більше схоже на культ і релігію, ніж на реальний актив. Адже зі золота можна зробити непогані прикраси, а з віртуальних монет — нічого. Це — бульбашка».
Користувачі Twitter відповіли йому, що всі попередні фінансові бульбашки об’єднували дві речі: географічні бар’єри та дії регуляторів — біткойн натомість не вимагає дозволів і є глобальним, як жодна з існуючих валют. Але п. Кьюбан залишився при своїй думці. «Це важлива технологія, яка стане основою для більшості транзакцій в майбутньому», — однак вважає він.
Та схоже, що труднощі для головної криптовалюти залишилися позаду — після затяжного падіння біткойн на минулому знову відновив зростання. Головним драйвером росту біткойну стали заяви Боббі Лі, керівника китайської криптовалютної біржі BTCC. Він повідомив, що однойменний майнінговий пул тепер одночасно підтримує два рішення щодо масштабування біткойну — SegWit2x і BIP 91. Фінансист уточнив, що 100 % майнінгових потужностей пулу спрямовані не лише на повну підтримку пулу BTC1 (SegWit2x), а й на сигналізацію BIP 91, який є модифікованою версією SegWit2x.
Заява глави BTCC спровокувала зростання біткойну. Якщо на початку торгів 20 липня криптовалюта торгувалася трохи дорожче як 2,3 тис. USD, то потім вона стала миттєво долати позначки в 2450, 2500 і 2600 USD. Напередодні завершення торгів біткойн торгувався біля позначки в 2675 USD, продемонструвавши зростання на 16,6 %.
Аналітики наголошують, що липень — найважливіший місяць для біткойну. Уже 1 серпня криптотовариство вирішить, чи потрібно змінювати протокол біткойну. Незважаючи на падіння, декотрі експерти рекомендують купувати криптовалюту вже зараз.
Зазначимо, що минулого тижня біткойн та інші криптовалюти переживали найскладніший за останнім часом період. Трейдери кинулися продавати основні криптовалюти, в т. ч. біткойн і ефір. Вартість біткойну впала до 1866 USD. Це найнижча ціна за останні два місяці і на 38 % менше, ніж максимум, встановлений 12 червня.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply