Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Нова українська стрілецька зброя

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Нова українська стрілецька зброя
Снайперська гвинтівка

Снайперська гвинтівка

Фахівці київського заводу «Маяк», що входить до складу державного підприємства Укроборонпром, розробили нову вітчизняну снайперську гвинтівку великого калібру. Завод готовий виробляти необхідну кількість таких гвинтівок для української армії відразу після прийняття її на озброєння. «Калібр гвинтівки — 12,7 х 109, довжина цівки — 1000 мм. Прицільна дальність сягає 1,5 км, а максимальна дальність стрільби — більше 2 км», — повідомляє прес-служба Укроборонпрому. Нову розробку вже високо оцінили військові під час її презентації в рамках XII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2015» у вересні ц. р.

Гопак

«Гопак»

Крім цього, концерн Укроборонпром представив нову портативну гвинтівку «Гопак», яка після низки випробувань надійде на озброєння армії. Гвинтівку, також розроблену на заводі «Маяк» презентували в рамках XII міжнародної виставки «Зброя та безпека 2015». «Калібр гвинтівки — 7,62 х 39, вага — мене 5 кг, скорострільність — 30 пострілів на хвилину. За необхідності її можна обладнати спеціальним глушником», — сказано в повідомленні прес-служби. В Укроборонпромі також зазначили, що за останній рік роботи підприємство збільшило виробництво техніки у 36 разів.

КТМ-7,62

КТМ-7,62

На заводі «Маяк» модернізували і танковий кулемет КТ-7,62 до рівня КТМ-7,62 — відповідно до побажань українських військових. Розробники встановили на кулемет планку Пікатінні, гашетку та механічний приціл замість електроспуску. Нові деталі надають можливість індивідуально налаштовувати зброю та вести прицільний вогонь.
Фахівці підприємства поліпшили й інші тактико-технічні характеристики кулемета: скорострільність — до 800 пострілів на хвилину; прицільну дальність — до понад 2 км; а початкову швидкість кулі — до 855 м/с. Кулеметом можуть бути обладнані бронеоб’єкти, наприклад, як допоміжне озброєння танків, а також авіаційна та інша військова техніка.

«Малюк»

«Малюк»

А ще розробники, виробники та потенційні споживачі уклали угоду про організацію виробництва унікального українського автомата нового покоління «Малюк». Автомат планувався як модернізована версія радянських АКМ і АК-74. Після низки конструктивних змін і проведення певних випробувань, нова зброя за показниками точності, надійності та зручності перевершила свої прототипи. «Малюк» був сконструйований за схемою «булл-пап», що дає можливість встановлювати додаткові оптичні та механічні пристрої (приціл, рукоятки, сошки, глушник).
Конструкція уніфікованого автомата, який підійде як правші, так і шульзі, дозволяє зручніше та швидше змінювати магазини. Крім того, ресурс цівки збільшено більш ніж удвічі порівняно з ресурсом цівки автомата Калашникова, завдяки оптимальному використанню енергії порохових газів і конвекційної системи відводу тепла від цівки.
Серед інших переваг «Малюка» перед Калашниковим — менша віддача та можливість керувати зброєю однією рукою. Виробники новітньої зброї планують представити цивільну версію «Малюка» для мисливців. Унікальною розробкою вже зацікавилося Міністерство оборони та Національна гвардія України. Потенційні споживачі планують почати випробування автомата найближчим часом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply