Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Небанківським установам дозволили випускати платіжні картки

Автор:

|

Липень 17, 2021

|

Рубрика:

Небанківським установам дозволили випускати платіжні картки

Небанківські надавачі платіжних послуг в Україні зможуть випускати платіжні картки й електронні гроші. Такі можливості їм надав закон «Про платіжні послуги», який ухвалила Верховна Рада України. Про основні його положення повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).
Документ розширює коло учасників платіжного ринку та дає можливість розвиватися небанківським установам. Загалом визначили дев’ять категорій надавачів платіжних послуг, серед яких — поштові оператори, установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ і навіть органи державної влади за певних умов. Очевидно, що це дозволить вийти на ринок банківських послуг компанії «Укрпошта», яка активно цього домагалася. При цьому НБУ раніше виступав проти ухвалення таких законів.
«Небанківські надавачі платіжних послуг зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки й електронні гроші. Зараз такі можливості є лише у банків», — йдеться в повідомленні регулятора.
Відповідно до нового закону, в Україні існуватиме дев’ять платіжних послуг, з них сім — фінансових, дві — нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання інформації щодо рахунків). «Нові учасники ринку зможуть вибрати одну платіжну послугу та сконцентруватися на розробці зручних сервісів саме для неї», — пояснили в НБУ.
Небанківські фінустанови зможуть самостійно працювати на платіжному ринку, без участі у платіжних системах для здійснення переказу. Також новий закон передбачає запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking). Надавачі платіжних послуг (зокрема, банки) повинні будуть відкрити свої API для інших надавачів платіжних послуг та надати можливість під’єднатися до інтерфейсів банківських сервісів, обмінюватися з ними даними кожному учаснику ринку, який надає платіжні послуги і має на це дозвіл регулятора.
Відповідно до прийнятого закону посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій — постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену автентифікацію користувачів у визначених випадках.
Відбудуться зміни й у діяльності НБУ, який отримав право випускати «цифрову валюту Національного банку України», а також створити так звану регуляторну пісочницю — платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, що ґрунтуються на інноваційних технологіях.
Як повідомляв «Міст», карткова комісія в Україні всемеро вища, ніж у ЄС.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply