Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Не для України

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Не для України

«Газпром» заявив про готовність змінити газову формулу
Цього року «Газпром» готовий змінити формулу розрахунку ціни на газ для споживачів із Європи, повідомив Олександр Медведєв, заступник голови російського монополіста. Менеджер зазначив, що керівництво газового концерну очікує нового раунду перемовин і готове корегувати формулу ціни. При цьому чиновник наголосив, що збільшення частки спотових цін у договорах не розглядається.

Пан Медведєв також повторив, що «Газпром» не вбачаєзагрози в поставках дешевого зрідженого газу зі США. «Його експорт ніколи не перевищить 20-30 млрд куб. м на рік і буде, в основному, орієнтований на азіатські ринки», — переконаний заступник голови «Газпрому».
Нагадаємо, що під натиском замовників, найбільшим із яких є німецька E.ON, «Газпром» був змушений переглянути умови європейських контрактів і 2012-го почав повертати гроші покупцям, які ці знижки отримали заднім числом. На 2013 рік концерн зарезервував із цією метою 4,7 млрд USD.
Українська держава протягом трьох останніх років веде наразі безрезультатні перемовини про зниження ціни на газ із Москвою, яка навзамін вимагає контролю над експортними трубопроводами в Європу або політичної інтеграції України в Митний Союз із Росією, Білоруссю та Казахстаном. Торік Київ скоротив імпорт російського газу, що, на думку «Газпрому», суперечить умовам контракту, підписання якого 2009 року обернулося тюремним терміном для екс-прем’єра України, опозиційного лідера Юлії Тимошенко. Водночас, сам «Газпром» має намір зміцнити свої позиції на європейських газових ринках упродовж десяти найближчих років, не плануючи серйозних цінових поступок, усупереч посиленню конкуренції, адже виробництво газу в Європі спадає.
Україна розраховує цьогоріч розпочати постачання газу з Туркменістану, заявив Едуард Ставицький, міністр енергетики та вугільної промисловості. «На початковому етапі – в обсязі 10 млрд куб. м», — зазначив урядовець. За його словами, у Туркменістану наразі має саме таку кількість природного газу, не викупленого за договорами з Росією й іншими країнами, на яку розраховує Україна.

Польща збудує новий газогін до кордону
Наміри поляків щодо зниження своєї енергозалежності від російського газу набувають дедалі чіткіших обрисів. Варшава планує інвестувати 1,1 млрд EUR у будівництво трубопроводів, які з’єднають Балтійський термінал зрідженого газу й Свиноусті з Україною, Чехією та Словаччиною. Про це повідомила державна газотранспортна компанія Польщі Gaz-System.

«Протягом п’яти років ми хочемо побудувати 940 км газогону, аби транспортувати газ зі Свиноустя до чеського, словацького й українського кордонів», — заявила Малґожата Пулковська, речниця Gaz-System. Державна газотранспортна компанія-монополіст будує перший у Польщі термінал для зрідженого газу, який має запрацювати в червні 2014-го. Він зможе приймати 7,5 млрд куб. ме газу на рік. Планується, що зріджений газ надходитиме з Катару, однак більша частина потужностей Балтійського терміналу буде відкрита для будь-яких альтернативних поставок газу зі спотових ринків, у тому числі й зі США.
У Варшаві цей проект розглядають як крок до більшої енергетичної незалежності країни від російського «Газпрому». Третину вартості проекту, яка становить 1,1 млрд EUR, фінансуватиме Європейський Союз, додала п. Полковська. Крім того компанія розгляне можливість проведення газотранспортної мережі зі Свиноустя до Литви, яка також наразі дуже залежна від російських постачань природного газу.
Серед спонсорів Балтійського терміналу — Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Рікардо Пуліті, директор з енергетики та природних ресурсів ЄБРР, зазначив: «Суть цього проекту — це вперше дати Польщі можливість покривати третину своїх потреб у газі за рахунок іншої країни, а не Росії». У січні 2009-го Польща мала тимчасові перебої з постачанням російського газу у зв’язку з російсько-українською суперечкою щодо газових цін.
2014 року окрім, власне, терміналу Gaz-System планує завершити п’ятирічний проект загальною вартістю майже 2 млрд EUR, у межах якого буде прокладено близько тисячі кілометрів труб від Балтійського терміналу у Свиноусті до газогонів Чехії та Німеччини.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply