Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Назвали причину високої інфляції в Україні

Автор:

|

Грудень 18, 2022

|

Рубрика:

Назвали причину високої інфляції в Україні

Рівень інфляції в Україні до кінця ц. р. становитиме в середньому 30 %. Про це повідомив Олег Устинко, радник президента України. «Коли йдеться про рівень інфляції, то це усереднений показник. Він різний для різних верств населення. Але інфляцію відчують усі. Щодо окремих видів продуктів вона буде набагато більшою, якщо йдеться про продукти харчування, але інфляція буде меншою щодо непродуктових товарів», — прогнозує він.
За словами експерта, є різні причини зростання інфляції. «Є високий рівень інфляції взагалі у світі. В Європейському Союзі та США інфляція — на рівні близько 10 %. У Туреччині набагато більша — понад 70 %. Україна має відкриту економіку, тож частково ми цю інфляцію імпортуємо собі. Коли зростають ціни на світовому ринку, вони зростають і у нас, особливо якщо йдеться про наші товари, що продаються на світовому ринку, або товари, які ми закуповуємо для наших власних потреб», — пояснив він.
Радник глави також наголосив, що коли Російська Федерація (РФ) нищить українську інфраструктуру, то також знищує й звичні логістичні ланцюжки. «Плюс вартість палива зростала стрімко, якщо порівняти ціни в довоєнний час і зараз, різниця дуже помітна. А паливо — один із важливих компонентів, що впливає на собівартість продукції, бо у будь-якій продукції частина собівартості — це транспортні витрати. Мало того, що логістичні ланцюжки стали тривалішими, та ще й паливо здорожчало, тому собівартість продукції збільшується. Ці фактори також є драйверами інфляційного тиску, який ми відчуваємо», — розповів він.
Чиновник нагадав і про девальвацію гривні. «Порівняйте той курсовий рівень, який був до війни, і зараз — помітна різниця. Це також джерело інфляції», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», інфляція в Україні перевищила 20 %.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply