Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

НАТО профінансує утилізацію зброї

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

НАТО профінансує утилізацію зброї

Північно-Атлантичний альянс виділить Україні 25 млн EUR на утилізацію легкої стрілецької зброї та боєприпасів. Про це заявив Дмитро Пляцук, заступник міністра оборони України. Українська держава в особі міністра оборони підписала тристоронній договір щодо утилізації боєприпасів і легкої стрілецької зброї з NAMSA, аґенцією НАТО з технічного обслуговування та постачання, й українськими підприємствами — виконавцями робіт.

У межах угоди планується переробити 76 тис. т боєприпасів, у тому числі 3 млн протипіхотних мін і 366 тис. одиниць легкого озброєння та стрілецької зброї, не придатної для подальшого використання та небезпечної для зберігання. Термін виконання робіт повинен скласти три-чотири роки, а загальна вартість робіт — близько 48 млн EUR, із них 25 млн EUR виділили США в рамках співпраці з Україною по лінії НАТО.

Як розповів п. Пляцук, метал, отриманий під час переплавки зброї, буде на конкурсних засадах продано на українські металургійні підприємства, а виручені гроші — спрямовано до спеціального фонду Міністерства оборони на інші програми утилізації озброєнь.

 Дмитро Хилюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply