Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

На скільки реальна зацікавленість ЄС та США в газових проектах України?

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

На скільки реальна зацікавленість ЄС та США в газових проектах України?

main

Нещодавно у США відбувся 35-й щорічний Енергетичний тиждень IHS CERAWeek 2016, у якому представником зі сторони України виступила член Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Наталія Кацер-Бучковська. За підсумками участі у конференції Кацер-Бучковська заявила, що невпевненість інвесторів у майбутньому України, політична нестабільність затримують прихід іноземних інвестицій в Україну та розвиток країни загалом. Проте незважаючи на це, компанії Європейського Союзу та США зацікавлені в розвитку Україною нових родовищ видобутку природного газу. Депутат ВР зазначила, що в України є хороший потенціал у цій сфері, проте цей напрямок ще не зовсім розвинений. Для цього необхідно зацікавити інвесторів, представивши можливості України за рахунок діючих родовищ і прискорення введення в експлуатацію нових.

Нардеп не повідомила, які саме підприємства ЄС та США зацікавилися проектами України та про розвиток яких родовищ йде мова з метою збереження таємниці до моменту укладення Зі слів Кацер-Бучковської, провідні компанії світу очікують реформ в енергетичній галузі України, політичної стабільності та створення конкурентного ринку на зразок європейських країн.

Крім того однією з головних тем конференції також стала розробка природного скрапленого газу (LNG), собівартість якого значно нижча за російський. Так, на думку Кацер-Бучковської, Україні заради власної енергетичної незалежності необхідно вже тепер підхопити світовий тренд щодо природного скрапленого газу (LNG). Цей газ в найближчі 2-3 роки стане конкурентом  “газпромівському”, що є не дуже позитивною новиною для РФ.

Ще парламентар звернула увагу, що рік тому Україна закуповувала до 100% газу тільки у «Газпрому». А цього року уряд диверсифікував постачання і майже повністю закуповує газ по реверсу у європейських постачальників. Ще одним досягненням України у цьому плані нардеп вважає те, що Верховна рада прийняла закон про «віртуальний реверс». Внаслідок цього, «Газпром» пропонує газ за новою ціною.

«Наскільки я знаю, НАК «Нафтогаз» веде переговори з «Газпромом», але все залежить від того, наскільки умови будуть ринково привабливими», – пояснила вона.

У третьому кварталі 2015 компанія надала Україні знижку, в результаті якої кінцева вартість газу знизилася на $ 40. На початку жовтня Росія підписала з Україною угоду про зимовий газовий пакет. «Газпром» відновив постачання газу, після того як Україна внесла передоплату в розмірі $ 234 млн.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply