Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

МВФ нарешті виділив Україні кредит

Автор:

|

Грудень 02, 2021

|

Рубрика:

МВФ нарешті виділив Україні кредит

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила рішення про перегляд програми Stand-By із Україною. Фонд також виділяє транш кредиту на 500 млн спеціальних прав запозичення (SDR), що становить близько 700 млн. USD. Про це повідомив президент України. «Дякую раді директорів МВФ за позитивне рішення про завершення перегляду програми stand-by, яка передбачає виділення Україні коштів, які ми спрямуємо на підтримку фінансової системи та боротьбу з наслідками Covid-19. Програма МВФ буде продовжена», — зазначив він.
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, також привітав рішення Фонду, наголосивши, що позитивна оцінка міжнародних партнерів демонструє успішний рух України в реалізації реформ. «Заходами, які здійснила Україна в частині реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного та відповідального партнера. Кошти МВФ будуть спрямовані на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу», — наголосив він.
Крім того, МВФ продовжив термін дії програми stand-by, яка закінчується у грудні ц. р, ще на шість місяців. Серед умов було забезпечення незалежності центрального банку. Також фонд вимагає змінити грошово-кредитну політику, щоб повернути інфляцію до цільового рівня.
Українська влада зобов’язалася ефективніше керувати банками, щоб відновити надійне кредитування приватного сектору. У МВФ заявили, що Україні необхідно запровадити жорсткіші фіскальні заходи для забезпечення боргової стійкості. Іншими умовами стали: боротьба з корупцією, зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці.
Детальніше про умови меморандуму з фондом розповів Данило Гетьманцев, голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. За його словами, одним із маяків є завершення до кінця листопада ц. р. процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. «Ба більше, меморандум містить намір продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми. Маються на увазі субсидії. Не те, що підвищення тарифів немає, навпаки — є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів», — зазначив він.
Також, за словами депутата, меморандум передбачає ухвалення «ресурсного» законопроєкту № 5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб з продажу нерухомості та рентної плати. «Згідно з меморандумом, Україна має намір закрити податкові лазівки, пов’язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств і рентних платежів, — пояснив він. — Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5 % валового внутрішнього продукту, проте це вже закладено у проєкт бюджету на 2022 рік. Крім цього, Україна висловила намір у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики».
Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи. Україна також має до кінця року оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з covid-19. «Особливо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Йдеться про інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції», — повідомив п. Гетьманцев.
Наступного року Україна очікує отримати від МВФ 2,2 млрд USD за програмою stand-by. Про це розповів Сергій Марченко, міністр фінансів України. «Продовження програми співпраці на 2022 рік є можливістю отримати до бюджету всю суму коштів, передбачених чинною програмою, в обсязі 5 млрд USD. Це дозволить нам закрити майже половину потреби у зовнішньому фінансуванні на наступний рік за значно нижчою вартістю, ніж наші ринкові операції. Уряд погодив із фондом перелік заходів, тому ми очікуємо, що наступні перегляди програми відбуватимуться відповідно до плану у березні та червні наступного року», — поінформував він.
Урядовець також розповів, на що планують витратити кошти МВФ, виділені напередодні. «Щойно ці кошти з’являться на казначейському рахунку, вони розчиняться, не матимуть жодної прив’язки, що це кошти МВФ, чи кошти платників податків. Вони будуть коштами, які матиме уряд», — зазначив він та уточнив, що кошти потрапляють на валютні рахунки. «У разі, коли у нас є потреба їх використати, ми проведемо обмін на іншу валюту. І надалі фінансуємо дефіцит бюджету, спрямовуємо ці кошти на виплату соціальних зобов’язань, на боротьбу з коронавірусом тощо», — повідомив міністр.
Як повідомляв «Міст», Зе-влада очікує отримати два транші від МВФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply