Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

МС висловив готовність співпрацювати з «європейською» Україною

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

МС висловив готовність співпрацювати з «європейською» Україною

В Євразійській економічній комісії (ЄЕК) — спільному органі Митного Союзу (МС) і Єдиного економічного простору Російської Федерації (РФ), Білорусі та Казахстану — повідомили про готовність співпрацювати з Києвом, хоча укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом ускладнить економічний діалог із країнами МС.

Подібну позицію озвучив Віктор Спаський, голова Департаменту розвитку інтеграції Євразійської економічної комісії. «Україна — сусід МС, і економічні відносини розвиватися будуть за будь-якого розкладу. Питання полягає в тому, якими темпами», — зазначив він, водночас наголосивши, що Україна зараз має можливість співпрацювати із МС навіть після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Представник МС додав, що в межах співпраці між Україною та ЄЕК було укладено три меморандуми. Перший торкається торговельної галузі: відбулося два засідання й готується третє, другий документ стосується техрегулювання, оскільки для збереження ринку країн МС потрібно задовольняти технічні регламенти, яких буде аж 61. Третій документ описує статус спостерігача в ЄЕК.
Віктор Спаський вважає, що в рамках цих документів можна говорити про зняття взаємних бар’єрів у торгівлі, а також запобігання «торгових війн». «Українська сторона має повну інформацію про те, як ми живемо та які питання обговорюємо. Вона присутня, але не має права висловлювати свою точку зору, тим більше наполягати на тому чи іншому рішенні, оскільки не є представником країн МС», — зауважив чиновник.
При цьому п. Спаський додав, що з кооперацією у високотехнологічних галузях будуть чималі проблеми, адже «орієнтації на довготермінову кооперацію до 2020-2030 року бути не може». Чиновник не забув нагадати, що «всі економічні розрахунки свідчать», що Україні вигідніше інтегруватися в МС, а не в ЄС.
Натомість, Леонід Вардомський, голова Центру пострадянських досліджень Відділення міжнародних економічних і політичних досліджень Інституту економіки Російської академії наук, указав на значні втрати для РФ у разі укладення Україною договору про асоціацію з ЄС. Учений зазначив, що потрібно зважити ті обов’язки, які покладе на Україну угода з ЄС та її зона вільної торгівлі, а також те, які бар’єри це зведе щодо співпраці з країнами МС. «Має бути оголошено, що ви не є вільні в таких-то економічних питаннях відносин із нашими східними сусідами», — підкреслив експерт.
На основі цього, стверджує д-р Вардомський, потрібно буде підписати договір між МС і Україною як асоційованим членом ЄС із внесенням необхідних правок до правил, що регулюють торгові відносини між Києвом і країнами МС. Ба більше, експерт сказав, що «російський капітал має досить багато активів в Україні», які тісно пов’язані з економікою РФ. Отже, додає аналітик, якщо почати «зопалу рубати», то втратить не тільки Україна, а й Росія, оскільки багато компаній не зможе скористатися цими активами. «Це – машинобудівні заводи в Сумах, у Харкові, у Києві», — уточнив учений, зауваживши, що необхідно враховувати, які збитки очікують Росію «при жорсткому варіанті» . «А вони будуть чималими», — констатував він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply