Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Міністри прийшли в уряд багатіти та спершу треба підняти економіку

Автор:

|

Січень 22, 2020

|

Рубрика:

Міністри прийшли в уряд багатіти та спершу треба підняти економіку
Тимофій Милованов

Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, спровокував у суспільстві бурхливу полеміку.

«Ні на що не вистачає»
5 грудня в інтерв’ю київському порталу «Телеканал новин «24» він поскаржився на зарплату: «Вона у мене — 18 тис. грн. Ні на що не вистачає. Живу на власні заощадження». За словами урядовця, зарплати йому вистачає лише на таксі. Але в коментарі під інтерв’ю йому зауважили: «Навіть ці 18 тис. треба відробити, а потім уже піклуватися про збільшення, якщо заслужиш своєю працею».
А 11 січня Олександр Дубінський, народний депутат України, оприлюднив документ, який засвідчив, що п. Милованов скаржився після того, як йому нарахували в листопаді 236 тис. грн зарплати! У вересні ж він отримав премію 40,1 тис. грн, а у жовтні — вже 68,3 тис. грн.
Своєю чергою, Володимир Бородянський, міністр культури, молоді та спорту України, задекларував, що отримав у грудні 2019-го 112 тис. 904 грн зарплати. Сергій Томіленко, голова Спілки журналістів України, з цього приводу зауважив: «Королівський подарунок зробило собі керівництво Міністерства культури на Новий рік. Міністр і його заступники задекларували сукупний розмір своєї грудневої заробітної плати на суму понад 2 млн грн! Відомство, яке лякає журналістів запровадженням кримінальної відповідальності, підтримує жорстке регулювання журналістської діяльності, бореться з творчими спілками й іншою «нереформованою радянщиною», справді показує «іншу культуру».
Так ситуацію відреагував також і Павло Розенко, колишній віцепрем’єр та ексміністр соціальної політики. «Збільшення заробітних плат міністрам та їхнім заступникам відбулося в усіх міністерствах. Збільшення зарплат в середньому для топ-чиновників відбулося в 3,5-5 рази! За моєю інформацією, з 1 січня 2020 року в 2,5 рази буде збільшена зарплата і народним депутатам України! Вона перевищуватиме 100 тис. грн! Епоха бідності закінчена, друзі! — написав він у Facebook. — З «особливим трепетом» зараз цікаво слухати арґументацію «слуг народу» з приводу того, чому скасували постанову попереднього уряду про збільшення 2020-го зарплат освітянам на 20 %. За їхніми словами, то «був «популізм» і коштів на це немає». Нагадаю «слугам народу», що середня зарплата в освіті сьогодні складає біля 9 тис. грн!».

«Долаємо корупційну практику»
Відтак Олексій Гончарук, глава українського уряду, пояснив: «Багато років в Україні чиновники офіційно отримували по кілька тисяч гривень, а за тіньовими схемами крали десятки та сотні мільйонів доларів або отримували зарплати в конвертах.
Їм не потрібна була офіційна висока зарплатня, бо вони, офіційно прибідняючись, за кулісами грабували країну і людей. Українців просто обдурювали. Ми припинили ганебну практику тіньових схем та відкатів в уряді. Наш уряд — перший, міністри якого живуть так, як і представники влади в будь-якій цивілізованій країні, на зарплату від платників податків».
Наразі ми бачимо багато маніпуляцій щодо зарплат працівників уряду. Прошу не спекулювати цифрами, а розбиратися до кінця. У деяких випадках міністри в грудні отримали зі затримкою виплати за кілька місяців. Ми розуміємо підвищену увагу до цього процесу, але це — єдиний правильний шлях. Припинивши схематоз і зробивши міністрам білі високі зарплати, ми долаємо корупційну практику у владі. Міністри — державні топ-менеджери, їхня робота має відповідно винагороджуватися. Державні службовці всіх рівнів мають отримувати гідну зарплату, щоб у них не було спокуси зловживати своїм службовим становищем, крім цього, вони мають завжди пам’ятати про невідворотність покарання за посадові зловживання — тільки так влада буде працювати ефективно», — заявив він.
Підбадьорений міністр Милованов одразу ж заявив під час обговорення законопроєкту «Про працю»: «Уряд повинен платити багато міністрам та їхнім заступникам, адже це дозволить наймати на роботу професіоналів. Я просив би, щоб мої заступники продовжували отримувати високу зарплату. Тому що в них є сім’ї, в них є діти, в них є ринок. І коли підуть мої заступники, які є, я впевнений, чесні професіонали, то я не зможу робити ніяких покращень в економіці».
Урядовець також запевнив: «При середній зарплаті в Україні 10-12 тис. грн, оплата праці міністрів і справді висока. Але поки уряд не буде платити такі високі зарплати, то Україна не матиме професіоналів у державі й не розвиватиметься. Суспільству потрібно вирішити, що важливіше — чи певна несправедливість на період розвитку держави, чи справедливість, але уповільнення та відтермінування розвитку держави».
«На зарплату 18 тис. грн чи 12 тис. грн я не можу взяти людину, яка буде перевіряти фінансові плани державних підприємств, на яких крадуть мільйони доларів», — також стверджував п. Милованов.
Однак Дмитро Разумков, голова Верховної Ради (ВРУ), заявив на те, що чекає від Кабінету Міністрів звіту про нарахування великих премій окремим міністрам і пояснення причин таких нарахувань. «Гадаю, що і мені як голові Ради, і вам як народним депутатам і як громадянам цієї держави дуже цікаво почути позицію щодо цих нарахувань і премій — наскільки вони відповідають дійсності, а якщо відповідають, то за що», — пояснив він.
Давид Арахамія, голова парламентської фракції «Слуга народу», закликав п. Разумкова викликати урядовців до парламенту для пояснень. Бо, за його словами, «в країні, де середня зарплата така маленька, такі великі зарплати — ну, соромно просто, коли пенсіонер 2 тис. грн отримує, а хтось півмільярда — це просто неприйнятно».

«Не можемо собі дозволити»
Натомість Денис Малюська, міністр юстиції України, поскаржився у Facebook, що «в останні кілька місяців усі розмови з матір’ю зводилися до «негайно пиши заяву і йди з цієї дурної роботи» й «воно тобі треба за 16 тис.?». А «Телеканал новин «24» пояснив: «Офіційно в Україні зарплати міністрів і посадовців різних ланок є не такими вже високими та становлять у середньому від 20 до 40 тис. грн. Щоправда, українські чиновники мають право отримувати ще й премії та різні надбавки. У такому разі їхній заробіток за місяць може доходити до просто захмарних сум».
17 січня Вадим Пристайко, міністр закордонних справ України, заявив у ВРУ: «Зарплата міністра в 16 тис. грн — це «неповага до держави» і цю проблему треба обговорювати та розв’язувати. Урядовці за такі гроші працювати навряд чи можуть. Проблему зарплатного дисбалансу в суспільстві доведеться розв’язувати. Декотрі судді або хтось іще отримують у сотнях тисяч гривень, а ви все ще розраховуєте, що міністри можуть працювати за 16 тис.».
«Ми самі себе обманюємо. Ці питання треба розв’язати якомога швидше. Іншими словами, потрібно обговорювати розмір зарплат міністрів, бо це той шлях, який маємо пройти, аби оцінити всередині себе, яким чином ми з вами готові як держава оплачувати послуги, зокрема урядовців, і всього іншого», наголосив урядовець.
А наступного дня президент Зеленський дав прем’єру Гончаруку першочергові доручення, серед яких — запропонувати найближчим часом концепцію зарплат усіх міністерств та їх працівників. Глава держави також зауважив, що зарплати міністрів не можуть бути занадто високими для теперішніх українських реалій. За його словами, «не зважаючи на їхній (міністрів — Авт.) досвід, не зважаючи на їхню практику і навіть не зважаючи на їхню, вибачте, ринкову ціну».
«Це має бути нормальна зарплата, на яку можна жити і яка відповідатиме їхньому статусу, але… Коли ви і ваш уряд піднімуть економіку — можемо підіймати їм (міністрам — Авт.) зарплату. Якщо хтось із міністрів не погодиться на зарплату, яку їм запропонують, то доведеться з ними прощатися. Нам, на жаль, із вами буде складно прощатися з кимось із них через те, що вони не можуть працювати на ту чи іншу зарплату, яку ви запропонуєте їм, якщо навіть буде складно з ними прощатися — прощатися доведеться. Ми не можемо собі сьогодні цього дозволити», — наголосив український лідер.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply