Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Міненерго України працює на олігарха?

Автор:

|

Червень 15, 2020

|

Рубрика:

Міненерго України працює на олігарха?
Ольга Буславець

Міністерство енергетики попросило Раду з національної безпеки й оборони України запровадити тимчасову заборону на використання вугільними теплоелектростанціями дешевого природного газу та мазуту як основного виду палива. Про це заявила Ольга Буславець, виконувачка обов’язки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України.
За її словами, незважаючи на більший економічний ефект від спалювання здешевілого природного газу, така заборона необхідна, щоб у державних і приватних вугільних компаній не забирати ринок збуту, а шахтарі виходили на роботу й отримували заробітну плату. «В умовах, коли ми живемо в профіцит власних енергоресурсів, неприпустимо використовувати енергоресурси, які не передбачені як проектні для використання», — зазначила п. Буславець.
Вона вважає, що таку заборону треба запровадити до кінця 2020 року, а про її зняття можна буде говорити в разі поліпшення роботи економіки і зі збільшенням споживання країною електроенергії. Урядовця назвала як приклад «Центренерго», якому в травні знадобилося 0,3 млн т вугілля, замість закріплених у балансі 0,5 млн т. Недовикористані 0,2 млн т вугілля були заміщені 136 млн куб. м газу. «Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 — пиловугільні і 5 — газомазутні) Вуглегірської, Зміївської та Трипільської теплоелектростанцій сумарною потужністю 7 690 МВт. Державі в особі Фонду державного майна належить 78,3 % акцій товариства.
Нагадаємо, що компанії ДТЕК найзаможнішого українця Ріната Ахметова належать компанії «Нафтогазвидобування», «Нафтогазрозробка», «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «ДТЕК Східенерго», «ДТЕК Донецькобленерго», «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит», «ДТЕК Високовольтні мережі», «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі», «Добропіллявугілля», «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит» та інші. Ольга Буславець виконує обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля від 16 квітня ц. р. Раніше вона працювала в енергопостачальній компанії «Донецьквугілля» Ріната Ахметова і вважається його людиною. Якщо її «прохання» виконають, це піде на користь насамперед українському олігарху, а не громадянам України.
Як повідомляв «Міст», на догоду Рінату Ахметову український уряд вирішив зупинити блоки на атомних електростанціях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply