Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

МФК виділила українському бізнесу 2 млн

Автор:

|

Січень 08, 2023

|

Рубрика:

МФК виділила українському бізнесу 2 млн

Міжнародна фінансова корпорація (МФК), яка входить в структуру Світового банку, виділила на підтримку українського бізнесу 2 млрд USD. Як повідомили в Міністерстві економіки України, ці кошти спрямують на торгове фінансування банків, агропромислового сектору, а також підприємців малого та середнього бізнесу. «Дуже важливим є й той факт, що керівництво корпорації підтримало пропозицію дозволити МФК працювати з державними компаніями. Це зробили як виняток для України. Загалом же для МФК практично заборонена робота з держкомпаніями», — повідомила Юлія Свириденко, міністерка економіки.
Також Рада директорів Юлія Свириденко схвалила два окремі проекти для приватного сектору — для французької компанії EnVivo, що має сільськогосподарський бізнес в Україні, та страхування військових ризиків «Райфайзен банку». «Очікується, що таке фінансування мобілізує приватний кредитний капітал, адже МФК зазвичай фінансує не більше 30 % вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки й інші фінансові установи. Таким чином, загальний обсяг проєктів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, може становити більш ніж 6 млрд USD», — зазначила урядовиця.
У повідомленні МФК йдеться, що російське вторгнення завдало великої шкоди економіці України, зокрема, приватному сектору, який раніше забезпечував до 70 % валового внутрішнього продукту. За оцінками НБУ, станом на вересень 2022 року 11 % підприємств припинили роботу, а більше половини обмежили свою діяльність. За даними Міністерства економіки, за час великої війни роботу втратили щонайменше 5 млн людей. «Український приватний сектор продемонстрував безпрецедентну стійкість перед обличчям цієї війни. Підтримка цієї стійкості та продовження нарощування потенціалу приватного сектора є пріоритетом для нас», — заявив Махтар Діоп, керуючий директор МФК.
Як повідомляв «Міст», резерви України перевищили довоєнний рівень.

Вікторія Ейсмунт, Zaxid.net

About Author

Meest-Online