Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Китай хоче зону вільної торгівлі із Україною

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

Китай хоче зону вільної торгівлі із Україною
Ду Вей

Ду Вей

Китайська Народна Республіка (КНР) ініціює створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною і сподівається на активізацію дослідження цього питання з української сторони. Про це заявив Ду Вей, посол КНР у Києві. За його словами, проект «Шовковий шлях» і ЗВТ сприятимуть залученню китайських інвестицій в Україну. «Ми сподіваємося, що китайські підприємства прийдуть в Україну з інвестиціями у сфері сільського господарства, науки та техніки, інфраструктури, логістики, фінансів, електронної комерції, ядерної та відновлюваної енергетики, а також в інших сферах, — наголосив дипломат. — Без України реалізація ініціативи буде неповною, навіть немислимою. Через це Україна стала однією з перших серед більш ніж 60 країн, які приєдналися до «Шовкового шляху».
Україна братиме участь у цьому проекті через включення у транспортно-економічний коридор із Центральної Азії в Європу, на шляху якого будуть розташовані переробні підприємства. Про це заявив Геннадій Зубко, міністр реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. «Ми будемо надалі розвивати це співпрацю в транспортно-економічного напрямку з Центральної Азії до Європи», — сказав він.
Україна проаналізує можливість створення ЗВТ із КНР після розробки національної експортної стратегії, визначення пріоритетних ринків і консультацій із бізнесом. Про це повідомила Наталія Микольська, торговий представник України. «Коли буде розроблено національну експортну стратегію, ми зможемо уважніше дивитися на перспективні ринки і те, яким чином нам збільшувати доступ до них. ЗВТ — не єдиний механізм присутності українських товарів на цьому ринку», — сказала вона.
За словами п. Микольської, до закінчення розробки експортної стратегії Україна діятиме в рамках уже досягнутих домовленостей про лібералізацію торгівлі. «Потрібно проаналізувати, які галузі у нас важливі, який рівень доступу наших товарів на ринок КНР і китайських товарів на ринок України. Наше завдання, поки не розроблена національна експортна стратегія, працювати в рамках тих перемових процесів, які вже ініційовані, наприклад, ратифікувати угоду з Канадою», — нагадала посадовець.
Україна через географічне розташування є невід’ємною складовою та сполучною ланкою країн-учасниць китайського інфраструктурного проекту «Шовковий шлях». Про це сказав Лю Цзяньчжун, президент Міжнародної торгової палати «Шовкового шляху». «Україна є невід’ємною частиною проекту. Географічне положення України надзвичайно сприяє розвитку проекту. Україна є сполучною ланкою між іншими країнами-учасницями «Шовкового шляху», — сказав він.
Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, поінформував, що Україна для реалізації проекту «Шовковий шлях» потребує додаткових портів і потужностей для розвантаження. А коли Україна увійде в нову асоціацію «Шовковий шлях», то вона об’єднає 21 країну. Своєю чергою, Сюн Мен, віце-президент і генсекретар Китайської федерації промисловців, запевнив, що на реалізацію проекту КНР надасть близько 46 млрд USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply