Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Київські офіси — перші за рівнем прибутковості в Європі

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Київські офіси — перші за рівнем прибутковості в Європі

Київ посідає перше місце за прибутками, які приносять бізнес-центри своїм власникам. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому консалтинговою компанією Knight Frank. Москва — друге місто в Європі за рівнем ставок оренди на якісні офісні приміщення й за прибутковістю бізнес-центрів. Лідер за рівнем ставок оренди на офісні приміщення — лондонський район Вест-Енд.

Зараз офіси класу A і B у британській столиці можна орендувти в середньому за 1,25 тис. EUR за кв. м/рік, у Москві трохи дешевше — 909 EUR за кв. м/рік. На третє місце вирвалася Женева з 820 EUR за кв. м/рік, змістивши Париж, де офіси подешевшали на 2,4 % — до 800 EUR за кв. м/рік. У п’ятірці лідерів знову опинився швейцарський Цюрих, де якісний офіс можна найняти за 650 EUR за кв. м/рік.
Зняти офіс у Києві можна в чотири рази дешевше, ніж у Лондоні, і в три рази дешевше, ніж у Москві, — усього за 319 EUR за кв. м/рік. Однак саме бізнес-центри столиці України демонструють найбільшу прибутковість власникам — 12,5 %, стверджує Ніколя Обайдін, директор департаменту офісної нерухомості компанії Knight Frank. За цим показником Москва ділить друге місце з Бухарестом (216 EUR за кв. м/рік), обіцяючи потенційним інвесторам в офісну нерухомість 8,5 %. Водночас, ринки офісної нерухомості Лондона (прибутковість — 4 %), Женеви (4,25 %), Парижа (4,5 %) і Цюриха (3,75 %) обіцяють інвесторам і власникам офісної нерухомості консервативний дохід.
Крім ставок прибутковості одними з основних показників зрілості ринку офісної нерухомості є методика розрахунку орендних ставок і термін оренди приміщення. На відміну від Москви та Лондона, де орендні ставки встановлюються в розрахунку за кв. м на рік, у Києві — із розрахунку за кв. м на місяць. Стандартний термін оренди офісів у російській столиці становить 5-7 років, у Києві — 3-5 років. Деякі власники офісних будівель в Україні, як і раніше, виступають за короткотермінові договори — вони намагаються «піймати момент» і сподіваються на підвищення ставок у перспективі, розповів Олексій Єфимов, начальник відділу з роботи з корпоративними клієнтами Jones Lang LaSalle. У Лондоні ж середній термін оренди офісу – вісім років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply