Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Київ і МВФ не домовилися

Автор:

|

Жовтень 02, 2019

|

Рубрика:

Київ і МВФ не домовилися

Влада України і місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під час двотижневих перемовин не досягли згоди щодо нової програми співпраці. Нагадаємо, що експерти МВФ прибули в Україну 11 вересня, і цього ж дня прем’єр-міністр Гончарук заявив, що метою перемовин є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці.
Україна розраховувала на трирічну програму EFF на суму 6 млрд USD. Паралельно Київ планував домовитися про кредитування приблизно на таку ж суму зі Світовим банком. Однак місія поїхала з Києва навіть без проєкту меморандуму.
Джерела інформаційної аґенції «Українські новини», повідомляють, що основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою та колишніми власниками «ПриватБанку» (ПБ). У МВФ вважають скасування націоналізації банку або повернення частини акцій колишнім власникам неможливим. Тепер у МВФ вирішують питання, яким чином не допустити зміну позиції держави по ПБ.
Ще одне питання, через яке програму затримують, — неясність із остаточною версією Державного бюджету на 2020 рік. За даними аґенції, третім проблемним питанням є збереження незалежності Національного банку (НБУ). У МВФ побоюються, що якщо керівництво НБУ змінять, то це може позначитися на незалежності регулятора.
У місії МВФ повідомили, що свою роботу в Україні наразі завершила, але вона продовжить обговорювати з українською владою нову програму співпраці. У місії зазначили, що українська влада має «амбітне завдання трансформувати економіку». «Влада звернулася з проханням про нову програму за підтримки МВФ, яка б допомогла досягненню цих цілей, надаючи якір для економічної політики та допомагаючи покривати потреби у фінансуванні в найближчі роки», — йдеться в повідомленні.
Водночас НБУ продовжує поповнювати резерви, скуповуючи іноземну валюту на міжбанку. Дії регулятора не вплинули на динаміку гривні — за місяць гривня зміцнилася на 4,6 %. Чиста купівля валюти Національним банком у вересні ц. р. склала 900 млн USD, а з початку цього року — 3,9 млрд USD. Таким чином, за дев’ять місяців 2019-го НБУ купив на міжбанку більше валюти, ніж за весь минулий рік — 3 173,78 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply