Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Києво-Могилянська фундація засновує благодійну програму

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Києво-Могилянська фундація засновує благодійну програму

Рада директорів Києво-Могилянської фундації Америки розпочинає нову програму для підтримки Національного університету (НУ) «Києво-Могилянська академія». Згідно з програмою, датки залишаються в США, у Фонді, заснованому в Chicago Community Trust, а річний дохід від них пересилатиметься до НУ «Києво-Могилянська академія» й буде використаний за призначенням донора. Ця програма допоможе підвищити фінансову безпеку та максимальний річний дохід від наданих пожертв. Усі датки, зроблені в США, можна буде звільнити від податків, згідно із законом.

Chicago Community Trust — некомерційна організація, створена 1915 року й класифікована як 501(с)3, яка має нині активи вартістю майже 1,6 млрд USD. За її допомогою чиказькі некомерційні організації можуть об’єднувати свої пожертви, що, своєю чергою, дає їм змогу користуватися перевагами досвідчених інвестиційних стратеґій і знизити ризики. Окрім управління фондами, Chicago Community Trust також надає можливість Києво-Могилянській фундації пропонувати своїм донорам переваги отримання пожиттєвих виплат від річного доходу, а також спадковий довірчий фонд. Оскільки Chicago Community Trust є некомерційною організацією, то інвестиційні й адміністративні витрати є дуже низькими. Переваги професійного управління та звітування також є важливим фактором нової програми.

Незважаючи на складні проблеми, що стоять перед Україною в перехідний період, НУ «Києво-Могилянська академія» від часу свого відродження 1991 року здійснив чимало звершень. Підготовка студентів і робота викладачів — на високому рівні, його випускники високо цінуються в країні. Багато з них посідають провідні позиції в бізнесі, обіймають важливі посади в уряді, мають високий авторитет серед учених і є творцями громадянського суспільства в Україні.

Однією з причин успіху університету є освітня філософія, якої він дотримується. Прийом до навчального закладу ґрунтується на об’єктивному оцінюванні вступних іспитів. Головний принцип освіти побудований на тому, щоби навчити студентів думати, крім того, усі програми університету базуються на міжнародних стандартах.

Києво-Могилянська академія розвивалася в дуже неспокійному політичному середовищі. Статус національного університету їй було надано 1994 року, і це дає академії змогу бути одним із ключових гравців у сфері будівництва вищої освіти України. Цей статус передбачає надання Києво-Могилянській академії базової державної фінансової підтримки, однак наразі обсяг такого фінансування є значно нижчим від визначеного державою.

Додаткове фінансування від донорів має вирішальне значення для того, щоби Києво-Могилянська академія могла й надалі йти шляхом розвитку та вдосконалення. Доброчинні внески потрібні для стипендій, аби всі обдаровані студенти, незалежно від їхніх фінансових можливостей, могли здобути освіту найвищого ґатунку. Доброчинні внески потрібні для ґрантів для викладачів, для залучення та збереження найкращих професорів і викладачів і надання підтримки їхнім роботам.

Доброчинні внески необхідні й для розвитку бібліотечних ресурсів, зокрема залучення електронних джерел з усього світу.

Доброчинні внески потрібні для реставрації й утримання в належному стані історичних пам’яток, які є тапер приміщеннями академії. Урешті-решт, пожертви постійно потрібні, щоби дати змогу університетові впроваджувати в життя все найновіше, а також реаґувати на зміни ситуації в Україні та цілому світі.

Благодійна програма Києво-Могилянської фундації є новим етапом розвитку як для університету, так і для фундації. НУ «Києво-Могилянська академія» має гарну нагоду стати одним із провідних університетів світу та лідером в Україні. Але, щоби досягнути цього, він повинен збудувати міцну фінансову базу для забезпечення незалежності й розвитку.

Збір великих фондів вимагає багато часу. У великих університетів світу досягнення фінансової стабільності забрало кілька десятиліть, і вони мають її, головним чином, завдяки пожертвам окремих донорів, які розуміли переваги освіти для майбутнього нації. І все ж тепер, напрацювавши спільну стратеґію, націлену на майбутнє, за підтримки донорів така фінансова база розбудови освіти в Україні може бути закладена! І вона матиме неоціненне значення для майбутніх поколінь.

НУ «Києво-Могилянська академія» й Києво-Могилянська фундація запрошують донорів стати партнерами в цій справі. Україна потребує Києво-Могилянської академії, а Києво-Могилянська академія потребує підтримки людей, які турбуються про інтелектуальне майбутнє українського народу та про майбутнє України.

Стосовно додаткової інформації просимо звертатися за телефоном: 773-490-9797 або електронною поштою: mail@kmfoundation.com

Марта Фаріон, президент

Києво-Могилянської фундації Америки

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply