Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Кредитори погодились відтермінувати виплати

Автор:

|

Серпень 07, 2022

|

Рубрика:

Кредитори погодились відтермінувати виплати

Міністерство фінансів України обговорило свої плани з обраною групою основних власників єврооблігацій і ВВП-варантів варантами (свідоцтво, що забезпечує його власникові право купівлі цінних паперів. — Ред.) Amia Capital, BlackRock, Fidelity International і Gemsstock.
Відтак Група кредиторів України, до якої входять Канада, Франція, Німеччина, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати, закликала власників облігацій погодитися на прохання Києва про відтермінування виплати боргу на два роки. «За цих виняткових обставин і, визнаючи взірцевий на сьогодні досвід України щодо обслуговування боргу, члени Групи кредиторів України підтримують це прохання України та наполегливо закликають власників облігацій зробити те ж», — йдеться в заяві.
Також у повідомленні згадали прохання Києва змінити умови виплати за ВВП-, і Група кредиторів закликала власників варантів погодитися на запропоновані зміни. «Схвалення пропозицій України з боку власників облігацій і варантів означало б суттєву підтримку для уряду та народу України», — додали у Міністерстві фінансів Німеччини.
Країни також закликали всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів швидко досягти згоди з Україною щодо призупинення обслуговування боргу. «Ми продовжуватимемо тісно координувати й оцінювати ситуацію за підтримки Міжнародного валютного фонду та Світового банку», — підсумували у відомстві.
Після заяви України про перенесення на два роки виплат за єврооблігаціями їхні котирування на ринку дещо впали, але все ж почали відновлюватися. Про це йдеться в даних Bloomberg. Майже всі випуски українських євробондів зросли в ціні.
Так, «довгі» папери з погашенням 2033 року минулого тижня котирувалися на рівні 19,4 % від номінальної вартості, а після появи даних про відтермінування впали до 17,6 % та потім зросли до 18,4 %. Котирування впали й за «короткими» паперами з погашенням 2022-го та 2023 року — їхня ціна зараз становить 33,4 % і 22,8 % від номіналу. ВВП-варанти котируються на рівні 23,99 % від номіналу. Ціни решти єврооблігацій України — в межах 17,9-19,7 % від номіналу, залежно від терміну обігу.
Відтермінування платежів із обслуговування боргу за єврооблігаціями та варантами на два роки дасть Україні можливість спрямувати заощаджені 5 млрд USD на нагальні потреби. Зокрема, на соціальний захист і грошове забезпечення військових.
Потреби України зараз становлять близько 5 млрд USD щомісяця. Україна має 13 випусків цінних паперів. Щодо кожного з них інвесторам запропонували відтермінування виплати відсотків та погашення тіла кредиту.
У Мінфіні наголосили, що Україна завжди залишалася порядним позичальником: повертала все вчасно та зменшувала обсяг державного боргу. Відомство також звернуло увагу, що впродовж п’яти місяців війни Україна здійснювала обслуговування своїх видатків і боргів.
Як повідомляв «Міст», Японія готова надати Україні 100 млн кредиту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply