Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Компанія зі США допомагала КНР купити «Мотор Січ»

Автор:

|

Жовтень 15, 2021

|

Рубрика:

Компанія зі США допомагала КНР купити «Мотор Січ»
Двигун виробництва «Мотор Січі» на міжнародній виставці в Китаї

Журналісти, які досліджували масив документів Pandora Papers, виявили, що угоду з продажу акцій української авіабудівної компанії «Мотор Січ» інвестору з Китайської Народної Республіки (КНР) розробляла знана у світі американська юридична фірма DLA Piper. Про це йдеться в розслідуванні Проєкту з розслідування корупції й організованої злочинності (OCCRP).
Він нагадує, що акції українського авіабудівної компанії «Мотор Січ», які належали трудовому колективу та менеджменту компанії, продали новим власникам 2015 року. Продаж ініціював В’ячеслав Богуслав, директор «Мотор Січі», ексчлен Партії реґіонів і депутат Верховної Ради України кількох скликань.
Журналісти зазначають, що масштабний витік інформації про офшори Pandora Papers містив згадки і про «Мотор Січ», зокрема, про план, за яким китайський інвестор мав взяти під контроль цей стратегічний український актив. За даними OCCRP, план розробила велика юридична фірма зі США DLA Piper.
Документ компанії зі запропонованим алгоритмом придбання акцій не підписаний, однак журналісти вказують, що розвиток подій навколо «Мотор Січі» збігаються з планом, який, імовірно, написали юристи американської компанії. Автори розслідування пояснюють, що він, вірогідно, був розроблений, аби уникнути порушення українського антимонопольного законодавства.
«DLA Piper запропонувала структурувати угоду таким чином, щоб кілька підставних компаній придбали великі частки «Мотор Січі», а власників цих офшорних інструментів використовували як видимих довірених осіб, що сховали б справжніх власників Beijing Skyrizon. В результаті жодна компанія не матиме більше за 25 % акцій, необхідних для перевірки на дотримання (українського) антимонопольного законодавства», — йдеться в розслідуванні.
Skyrizon через дочірню компанію Skyrizon Aircraft Holdings придбав лише 9,99 % акцій. Ще 9,3 % «Мотор Січі» купила Granum Corporation, зареєстрована в Панамі. А основну масу акцій купили офшорні компанії, які належать чотирьом громадянам КНР — вони не є відомими підприємцями, однак мають зв’язки з компаніями, які мали частинами купувати акції «Мотор Січ». Ці четверо осіб купили акції української компанії на суму 407 млн USD зі загальної суми угоди близько 500 млн USD.
Як повідомляв «Міст»,, Україна робить все можливе, аби «Мотор Січ» не перейшла під контроль китайської компанії. Проти цього, зокрема, виступають і США, які навіть запровадили санкції проти Skyrizon. Пізніше санкції проти неї запровадила й Україна. У Сполучених Штатах вважають, що купівля китайськими інвесторами підприємства «Мотор Січ» підвищить боєздатність китайської армії. Наразі майно й акції «Мотор Січі» заарештовані. Крім цього, президент Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 11 березня ц. р. щодо повернення «Мотор Січі» у власність держави.

Максим Охримчук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online