Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Коломойський організував криптоферму на заводі

Автор:

|

Січень 04, 2022

|

Рубрика:

Коломойський організував криптоферму на заводі
Ігор Коломойський

Запорізький завод феросплавів, який відносять до сфери впливу Ігоря Коломойського, завіз із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу криптовалюти. У цей же період завод отримував дешеву електроенергію від фірми, яку також придбав олігарх. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».
Джерела журналістів на митниці розповіли, що з лютого 2021-го на Запорізький завод феросплавів прибували великі партії обладнання для майнінгу криптовалют. Так, грузинська компанія Georgian Manganese, пов’язана з Коломойським, відвантажила понад 1,2 тис. блоків фірми Bitfury — на майже 3 млн USD, а у березні — ще приблизно 1,4 тис. блоків.
У цей же період завод придбав обладнання для майнінгу у двох гонконзьких фірм: 12,5 тис. блоків обробки інформації та стільки ж блоків живлення фірми Bitmain за 6 млн USD. Такі пристрої використовують для майнінгу Bitcoin, зазначають журналісти.
Загалом 2021-го Запорізький завод імпортував із Грузії та Китаю обладнання для видобування криптовалюти на 750 млн грн. Частину техніки завезли в Україну через Чорноморський рибний порт, який контролює група «Приват», а її лідером вважається Ігор Коломойський. Перед завезення обладнання для майнінгу у грудні 2020 року відбувся аукціон. Великий обсяг електроенергії виставив на продаж «Енергоатом-трейдинг», відокремлений підрозділ компанії «Енергоатом».
Більшу частину енергії зі знижкою придбала «Юнайтед Енерджі», пов’язана з Коломойським. Початкова вартість електрики була 1,4 грн до 1 кВт/год., однак приватна компанія зрештою заплатила 1,15 грн за 1 кВт/год. Тож, як зазначають журналісти, «Енергоатом» міг недоотримати майже 3 млрд грн.
Відповідно до інформації, яку надали «Схемам» учасники енергоринку, придбану на аукціоні електроенергію «Юнайтед Енерджі» з січня по червень 2021-го постачала на низку пов’язаних із Коломойським підприємств. Серед них — Запорізький завод феросплавів. Наразі грудневий аукціон та ті, що були раніше, вивчають детективи Національного антикорупційного бюро України. Позаяк, за версією слідства, під час продажу електрики «Енергоатом» міг недоотримати понад 4,35 млрд грн.
Петро Котін, тимчасовий виконувач обов’язків президента «Енергоатому», зазначив, що під час аукціону «було зроблено так, як потрібно було зробити». І додав, що висновки робитимуть «відповідні органи». Крім цього, журналісти полічили, що на завезеному обладнанні можна видобувати близько 80 Bitcoin на місяць — якщо обладнання цілодобово працюватиме на повну потужність. Водночас Павло Кравченко, керівник Запорізького заводу, сказав журналістам, що криптоферму хоч і встановили, але ще не запустили, бо потрібно підготувати обладнання.
Також, за його словами, облаштувати криптоферму вирішили, щоб мати додатковий прибуток, коли «немає реалізації основної нашої продукції». Також п. Кравченко сказав, що у заводу немає дешевої електроенергії. Але «Схеми» наводять дані від джерел у податковій щодо ціни, за якою завод купував електроенергію, здебільшого через фірми Коломойського. Наприклад, із січня по червень ц. р. — трохи більше ніж за 1 грн за 1 кВт/год., а у жовтні — за близько 2 грн. Сам Коломойський відмовився розмовляти з журналістами на цю тему.
Як повідомляв «Міст», у чернівецькому університеті виплачують криптостипендії.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply