Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

КМУ затвердив проєкт Стратегії економбезпеки

Автор:

|

Березень 22, 2021

|

Рубрика:

КМУ затвердив проєкт Стратегії економбезпеки
Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт указу президента на рішення Ради з національної безпеки й оборони України «Про Стратегію економічної безпеки на період до 2025 року». У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що стратегія ґрунтується на пріоритетах національних економічних інтересів і визначає цілі, напрямки, завдання та механізми державної політики у сфері дотримання економічної безпеки, а також цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки. «Метою державної політики у сфері дотримання економічної безпеки є досягнення основних національних економічних інтересів і забезпечення економічного суверенітету», — зазначили в документі.
Зокрема, стратегія визначає взаємоузгоджені поняття «економічна безпека», «національні економічні інтереси», «економічна стійкість» та «економічний суверенітет». «Досягнення основних національних економічних інтересів і економічного суверенітету вимагає формування і реалізації державної політики, спрямованої як на постійне нарощування конкурентоспроможності економіки України, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості і, відповідно, невразливість національної економіки до зовнішніх і внутрішніх загроз», — додали в пояснювальній записці.
У зв’язку з цим державна політика у сфері дотримання економічної безпеки має два взаємопов’язаних напрямки — напрямок розвитку і безпековий напрямок. По кожному з цих напрямків, на основі оцінки стану економічної безпеки, стратегія визначає завдання та механізми їхнього виконання. Нарешті, в основі стратегії утверджується табло індикаторів економічної безпеки, яким визначені критичні межі та цільові орієнтири за індикаторами основних складових економічної безпеки.
Як повідомляв «Міст», уряд підготував прогноз розвитку української економіки до 2024 року.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply