Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Карколомні стрибки гривні

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Карколомні стрибки гривні
Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва

Національний банк України (НБУ) 12 серпня ц. р. знизив офіційний курс гривні на 31,33 копійки – до 13,1393 грн. за 1 USD. Ще 31 березня НБУ прийняв постанову № 180, якою змінив із 4 квітня порядок розрахунку офіційного курсу гривні. Згідно з новим порядком, офіційний курс розраховується як середньозважений, що склався протягом робочого дня на міжбанку.

Національний банк за тиждень продав на валютному ринку України 150 млн USD. Про це розповіла Валерія Гонтарєва, голова правління НБУ, на засіданні Верховної Ради минулого вівторка. «Національний банк України й надалі братиме участь у регулюванні валютного курсу», — заявила п. Гонтарєва, нагадавши, що регулятор за тиждень тричі виходив з інтервенціями на ринок. Голова НБУ також нагадала, що за домовленістю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна повинна перейти до плаваючого валютного курсу й таргетування інфляції. Однак це не означає «вільного падіння», «тому НБУ і далі буде виходити з інтервенціями на валютний ринок».
Валерія Гонтарєва вказала три причини різкого падіння гривні. «По-перше, це – військові дії на сході України та поширення паніки серед банкірів. Кілька провідних банкірів зателефонувало до мене й сказало, що війна з Росією вже почалася, тому що до кордону йде гуманітарний конвой», — повідомила чиновниця.
Другою причиною голова Нацбанку назвала розбалансування показників падіння валового внутрішнього продукту, інфляції та додала, що нестабільність може призвести до погіршення показників.
«Третє — це суб’єктивні чинники, тобто панічні настрої, що зростають серед населення», — зазначила п. Гонтарева. Таким чином, заявила вона, фундаментальні підстави для девальвації національної валюти відсутні. «Збалансований курс гривні залишається на рівні 11,5-11,9 грн./USD. Жодних економічних чинників для курсу 13 грн. або 13,5 грн. немає. Це – тільки паніка», — пояснила вона.
Валерія Гонтарева наголосила на тому, що НБУ стабілізує гривню вже найближчим часом і розраховує зробити це ринковими методами, але якщо цього буде недостатньо, то вдасться до адміністративних заходів, робота над якими вже триває за погодженням із МВФ. «Із квітня цього року Україна погодилася на програму stand-by із гнучким курсом валюти, але це не передбачає різких рухів», — зауважила голова Нацбанку.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply