Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Інвестори «Мотор Січі» звернулись до ВРУ через рейдерство

Автор:

|

Вересень 30, 2020

|

Рубрика:

Інвестори «Мотор Січі» звернулись до ВРУ через рейдерство
Двигун виробництва «Мотор Січі» на міжнародній виставці в Китаї

Китайські інвестори авіабудівного акціонерного товариства (АТ) «Мотор Січ» звернулися до депутатів Верховної Ради України (ВРУ) з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію та припинити державне рейдерство, яке виражається в протизаконному блокуванні їм доступу до підприємства.
До документа додали повний текст повідомлення про початок інвестиційної суперечки, раніше надісланого до Міністерства юстиції й іншим органам влади України, юридичний висновок європейського юридичного бюро про невідповідність кримінальних справ щодо «Мотор Січі» правовим нормам Європейського Союзу, результати науково-експертної оцінки українських вчених-економістів, які свідчать про те, що стрімко погіршується фінансове та ринкове становище АТ.
Текст листа китайських інвесторів до депутатського корпусу ВРУ оприлюднив Олександр Дубінський, заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Документ розіслали всім 423 народним депутатам IX скликання, парламентському Комітету з питань правоохоронної діяльності та Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів.
Китайські інвестори «Мотор Січі» повідомляють, що змушені звернутися саме до ВРУ тому, що за останні роки виконавча та судова гілки української влади повністю себе дискредитували. І просять депутатів втрутитися та припинити безпідставний тиск із боку державних органів, а також допомогти державі Україна уникнути збитків в обсязі 3,5 млрд USD, які вони як інвестори мають намір стягнути як компенсацію в межах інвестиційного спору в міжнародному арбітражі.
Автори листа, серед яких є й відомий китайський підприємець Ван Цзин, звертають увагу парламентарів на такі факти: 1) акції АТ не належать державі ще з 2000 року; 2) з 2015 р АТ вилучене зі списку стратегічних підприємств; 3) у травні 2017-го тодішній віцепрем’єр Степан Кубів під час особистої зустрічі запевнив китайських інвесторів у всебічній підтримці Україною їхньої співпраці з АТ.
Тому китайські інвестори «Мотор Січі» з подивом зустріли звістку про відкриття з ініціативи Служби безпеки України (СБУ) кримінального провадження — всього через два місяці після зустрічі з п. Кубівим. Вони наголошують, що ухвалювали рішення про інвестиції в приватне АТ «Мотор Січ», знаючи, що на момент покупки акцій не було жодних законодавчих обмежень на інвестиційні угоди з акціонерами підприємства. На підтвердження цього в документі процитували зроблену вже в 2018 року прем’єром Володимиром Гройсманом публічну заяву: «Це на 100 % приватна компанія, мені більше додати до цього нічого. Все питання вирішує менеджмент самої компанії та власники».
Китайські інвестори вважають, що єдиною метою активності СБУ було отримання фінансових вигод певними особами, котрі діють від імені держави. «Ситуація прояснилася наприкінці 2017-го, коли певні особи від імені керівництва України в ультимативній формі повідомили нашим представникам, що ми зможемо вступити в свої права акціонерів АТ «Мотор Січ» лише в тому випадку, якщо забезпечимо безкоштовну передачу Україні в особі концерну «Укроборонпром» 25 % акцій АТ «Мотор Січ» і 100 млн USD. А арешти та заборони наклав суд винятково для того, щоб підтвердити серйозність ультиматуму та змусити нас погодитися на такі умови», — розповіли деталі події в зверненні до депутатів китайські інвестори.
В результаті впродовж трьох років китайські акціонери «Мотор Січі», котрі інвестували в цей актив майже 1 млрд USD, не можуть отримати доступ до управління підприємством, не мають можливості його розвивати й отримувати дивіденди. Дії української влади вони розцінюють як державне рейдерство та спробу експропріації інвестицій всупереч чинному між нашими країнами угоди про захист інвесторів. Тому в своєму зверненні до народних депутатів України вони висловлюють надію, що ВРУ докладе всіх зусиль для припинення такого свавілля.
Як повідомляв «Міст», апеляцію на арешт акцій «Мотор Січі» залишили без розгляду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply