Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Інтеграція PayPal в Україні: недостатні кроки НБУ

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Інтеграція PayPal в Україні: недостатні кроки НБУ

1

Незважаючи на прийняті кроки з боку НБУ щодо повноцінної роботи платіжної системи PayPal в Україні, усунути всі перешкоди не вдалося. Міжнародна електронна платіжна система поки що не планує дозволити користувачам з України отримувати кошти. Про це було оголошено прес-службою PayPal в Центральній і Східній Європі.

Зустріч представників PayPal з представниками Національного Банку України відбулася  під час конференції eCommerce Trends в Варшаві. Проте переговори між сторонами закінчилися невдало. Про це повідомив один із членів ініціативної групи по інтеграції PayPal в Україну Ілля Кенігштейн (партнер Hybrid Capital). «Дива не сталося. У стратегії розвитку PayPal, України на даний момент – не існує», – пише він на своїй сторінці у Facebook. На підтвердження своїх слів він опублікував частину звіту аудиторської компанії Baker & McKenzie щодо процесу переговорів між PayPal і НБУ.

Ілля Кенігштейн стверджує, що в 2015 році ініціативна група розробила ряд пропозицій, завдяки яким можна було провести всі необхідні зміни та повноцінно інтегрувати PayPal в Україну. Однак, як виявилося, НБУ зупинив цей процес. В свою чергу НБУ вважає, що виконав свою роботу щодо процесу інтеграції PayPal у фінансову систему України і вся затримка залишається за керівництвом глобальної електронної платіжної системи.

Нагадаємо, PayPal – міжнародна платіжна система, як дозволяє клієнтам оплачувати рахунки і покупки, відправляти і приймати грошові перекази. В Україні компанія працює лише в режимі платежів, проте не дозволяє отримувати коштів.

У своєму зверненні Кенігштейн пояснює: «НБУ прийняв зміни до свого Положення про електронні гроші, які потребують додаткової реєстрації систем міжнародних інтернет-розрахунків… Вимога такої реєстрації в НБУ дуже здивувала PayPal, адже для активації прийому платежів за кордоном на електронні гроші (облікові записи), відкриті в PayPal за кордоном, не потрібно займатись діяльністю на території України – ця послуга надається за кордоном (а саме – в Сінгапурі, де знаходиться відповідний провайдер PayPal). Тому, Україна, в особі НБУ, стала першою країною в світі, яка потребувала таку реєстрацію у PayPal для транскордонних послуг»

Незважаючи на причини, які гальмують запуск системи, Ілля Кенігштейн не втрачає надії і каже, що в НБУ залишилася значна кількість людей, включаючи заступника голови Нацбанку Владислава Рашкована, які всіма силами допомагають процесу. Наступна зустріч з представниками PayPal планується на березень поточного року.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply