Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Гривня — найбільше недооцінена

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Гривня — найбільше недооцінена

Українська гривня

Україна очолила рейтинґ країн світу з найбільш недооціненою національною валютою. Про це свідчать дані The Big Mac index журналу The Economist за липень ц. р. Згідно з індексом, українська гривня є недооцінена на 66,1 % щодо долара США і на 67,2 % — щодо євро. Передбачувана вартість долара щодо гривні, за даними дослідження, повинна становити 3,96 грн/USD за діючої вартості 11,69 грн/ USD., а щодо євро — 5,16 грн./EUR за діючої вартості 15,73 грн./EUR.

The Big Mac index ґрунтується на теорії паритету купівельної спроможності та використовує як еталонну величину вартість гамбургера в ресторанах мережі швидкого харчування McDonald’s у різних країнах світу.
За основу береться ціна «Біг Мака» в США, і якщо в якійсь країні він – дешевший, то валюта цієї країни вважається недооціненою, відповідно, курс долара в цій країні повинен бути нижчим.
Недооціненість національних валют є найхарактернішою для експортно-орієнтованих країн, до яких належить і Україна. Нагадаємо, що українська гривня в І півріччі ц.р. знецінилася щодо долара США майже на 50 %, до 11,82 грн./USD за офіційним курсом на 30 червня ц. р., порівняно з 7,9903 грн./USD на початку року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply