Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Головною статтею експерту стає сільськогосподарська продукція

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

Головною статтею експерту стає сільськогосподарська продукція

Зерно

За підсумками першого кварталу ц. р. частка Агропромислового комплексу (АПК) у загальній структурі експорту зросла до 43 %. Такі дані оприлюднила Державна фіскальна служба (ДФС). Торік цей показник був на рівні близько 40 %. Через рік-два, якщо така тенденція збережеться, половину всього, що Україна буде експортувати, буде вирощено на землі.
Але треба також враховувати, що перерозподіл між ключовими сегментами українського експорту відбувається на тлі катастрофічного його падіння. Обсяги експорту котяться вниз з 2011 року. Зростання сільгосппродукції — це «бенкет у час чуми».
Падіння експорту відбувається за рахунок зниження світових цін на сировинні товари. Основним рушієм такої тенденції виступає нафта, яка впала в ціні майже втричі, починаючи з 2014-го. Це — добре для України, зате погано для Росії. Падають ціни на метали, агропродукцію й інші сировинні групи.
На відміну від металургів, які зіткнулися з низьким попитом, агропродукція нарощує частку в експорті за рахунок «валу». На початок квітня ц. р. фактичні обсяги експорту зернових культур склали майже 30 млн т. У Міністерстві агропромислової політики кажуть, що в першому півріччі 2015-2016 маркетингового року Україна наростила поставки зернових культур на зовнішні ринки на 13 % порівняно з попереднім роком. Це дозволяє українським аграріям зберігати доходи на колишньому рівні (на відміну від металургів).
2015-го аграрії отримали рекордну суму чистого прибутку — 89,5 млрд грн (2014-го — 35,3 млрд грн). У доларовому еквіваленті чистий прибуток склав 4,1 млрд USD (2014-го — 3 млрд USD). Торік прибуток зріс у гривнях у 2,5 рази, а в доларах — в 1,4 рази. «Це — найкращий показник за останні десять років», — заявив Олексій Павленко, міністр АПК.
Із урахуванням девальвації гривні, українські аграрії працюють із рекордною рентабельністю в національній валюті. Згідно з офіційними даними Державної служби статистики (Держстат), обсяг виробництва валової продукції сільського господарства України 2015 року склав 239,6 млрд грн (-4,8 % — до 2014-го). За прогнозами Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», цього року обсяги виробництва перевищать минулорічні показники на 0,5 % і складуть 240,8 млрд грн у постійних цінах 2010-го.
Зараз агрохолдинги виробляють п’яту частину всієї сільськогосподарської продукції, і з кожним роком їхня частка в економіці зростає. Аграрне лобі за останні п’ять років також стало реальною силою в українській політиці. Власники агрохолдингів уже починають набувати таку ж вагу, як і власники великих фінансово-промислових груп.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply