Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

«Газпром» прагне позитивної сертифікації ПП2

Автор:

|

Листопад 18, 2021

|

Рубрика:

«Газпром» прагне позитивної сертифікації ПП2
Юрій Вітренко

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» візьме участь у процедурі сертифікації газогону «Північний потік-2» (ПП2). Про це заявив Юрій Вітренко, голова компанії. «Таке рішення ухвалив німецький регулятор BNetzA. Ми готові надати свої арґументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності до європейського енергетичного законодавства», — зазначив він.
Німецький регулятор допустив до сертифікації ПП-2 й Оператора нафтотранспортної системи (ГТС) України: «Оператор ГТС України має особливе розуміння наслідків, які можуть мати використання різних транзитних маршрутів із РФ».
Наразі ж BNetzA призупинив сертифікацію Nord Stream 2 AG як оператора ПП2. Таке рішення прийняли, бо Nord Stream 2 вирішила набути організаційну форму, відповідну до німецьких законів. «Регулятор продовжить процес сертифікації ПП2 після того, як для німецької частини магістралі завершать створення дочірньої компанії, — йдеться в заяві. — Наша компанія робить цей крок з метою забезпечити відповідність до застосовних правил і нормативних вимог. Ми не дамо коментарів про деталі процедури, ні про її терміни чи вплив на терміни введення газогону в експлуатацію», — заявили в прес-службі Nord Stream 2 AG.
«Газпром» вдається до юридичних вивертів, — так відреагував на цю заяву п. Вітренко. — Він заявив німецькому регулятору про наміри створити дочірню компанію в Федеративній Республіці Німеччина (ФРН), яка буде начебто незалежним оператором ПП2, причому тільки тієї його частини, що розташована на території ФРН. Це глузування з європейських правил. І не відповідає ні духу, ні букві європейського законодавства зі сертифікації трубогонів».
Він закликав не залишити поза увагою ці виверти «Газпрому». «Зокрема, закликаємо уряд США накласти передбачені законодавством США санкції на оператора ПП2, про створення якого заявляє «Газпром». Ці нові санкції мають діяти, принаймні, доки РФ не перестане використовувати газ як зброю і почне діяти відповідно до європейських правил», — звернувся п. Вітренко до американської влади.
Водночас існує ризик, що п’ять українських міст на кордоні з РФ залишаться без газопостачання. «Цей газогін несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україну. Адже кожен запуск газогон «Газпрому» в обхід України зменшував використання української ГТС для транзиту. Є значний ризик, що запуск ПП2 призведе до аналогічних наслідків і український маршрут остаточно втратить транзитні обсяги російського газ», — йдеться у повідомленні Оператора ГТС України.
Там наголосили, що у цьому випадку значно обмежиться здатність України імпортувати газ із Європи. «Нам буде недоступний віртуальний реверс, який цього року забезпечив майже 90 % імпорту газу в Україну. Європа, ймовірно, також втратить можливість користуватися українськими сховищами газу», — зазначили в компанії та додали, що торік у сховищах зберігали близько 10 млрд куб. м газу європейських компаній. Також доведеться змінити режим роботи з транзитного обслуговування виключно внутрішніх маршрутів.
Як повідомляв «Міст», норвезька компанія відмовилася сертифікувати «Північний потік-2».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply