Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Газовий зашморг для українців

Автор:

|

Травень 15, 2021

|

Рубрика:

Газовий зашморг для українців

На Великдень українські родини бажали одне одному, крім здоров’я, ще й добробуту та достатку. Утім, інколи наші побажання не збігаються з нашими можливостями. Точніше, держава ставить громадян у такі умови, коли можливостей жити краще стає дедалі менше. В Україні зросли ціни на газ, які діятимуть увесь рік. Усіх побутових споживачів газу за замовчуванням перевели на річний контракт. Це означає, що ціна на газ буде фіксованою всі 12 місяців. Дізнатися тариф можна у свого постачальника. Також він пропонує і місячний тариф на газ. Щоб перейти на нього, потрібно подати відповідну заявку. У разі ж, якщо ціна постачальника не влаштовує, можна обрати іншого будь-коли.
Держава більше не стримує вартість газу. 6,99 грн за 1 куб. м — уже в минулому. З травня ціни пішли догори. Найнижчий тариф тепер — 7,8 грн, найвищий — 13,5 грн. Але й це не остаточна сума. Ще є окремий платіж за доставку — від 37 коп. до понад 2 грн.
«Я щомісяця плачу однакову суму, це 484 грн за двокімнатну квартиру з повним індивідуальним опаленням», — розповідає Мирослав Голяк зі Львова. «Немає навантаження на сімейний бюджет в опалювальний сезон. І я застрахований від цих стрибків вартості носія», — додає Віктор Захарчук із Вінниччини. Обоє річний тариф оформили ще торік. Договори підписали восени. Суми у платіжках їх влаштовують та нові річні тарифи — не до вподоби.
У Національному банку України, який прогнозує вартість газу, інша математика. Там кажуть, що такого дешевого блакитного палива, як торік улітку, не буде. «Наш прогноз — ціна на газ влітку буде більше, ніж 8 грн за 1 куб. метр. І потім поступово підвищуватиметься на кінець року. Прогноз мають коригувати, позаяк зараз у Європі через холодну погоду ціна на газ залишається підвищеною. А в Україні ціни пов’язані з тими, які формуються на європейських ринках», — пояснив Володимир Лепушинський, директор департаменту монетарної політики регулятора.
Як діяти споживачам? Брати калькулятор і порівнювати вартість. Можна залишитися на річному тарифі. Або відмовитися від нього — тоді вартість газу буде змінюватися щомісяця. «Підіймання вартості газу в період пандемії коронавірусу, коли люди втратили роботу, вони змушені сидіти вдома. Це, по суті, призведе до ще більшого зростання боргів за комунальні послуги. Вже на 1 лютого ц. р. борги за комірне становили більше 82 млрд грн», — наголосив Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.
«Через конкуренцію можливі зменшення. Коли це відбудеться та чи відбудеться, важко сказати, але це залежатиме від конкурентних дій всіх учасників ринку», — зазначив Андрій Коболєв, колишній голова правління «Нафтогазу України».
«Є й буде значна частина українського населення, яка не може покрити витрат на газ, тепло, гарячу воду й електроенергію. Найефективніший спосіб підтримати ці домогосподарства — ідентифікувати їх і надати їм фінансову підтримку через бюджет», — вважає Йоста Люнґман, голова представництва Міжнародного валютного фонду в Україні.
Але на субсидіях держава останні два роки економить. У бюджеті на 2021 рік заклали на пів мільярда менше порівняно з попереднім роком. Вимоги до тих, хто просить допомогу, з 1 травня стали ще суворішими. А майже 40 тис. українців мають повернути уже отримані субсидії за попередній рік, бо держава запідозрила їх у махінаціях.
Як повідомляв «Міст», українські споживачі можуть змінювати газопостачальника.

Сергій Барбу, «5-й канал»

До слова
Олексій Данилов, секретар Ради з національної безпеки й оборони України (РНБО), готує засідання свого відомства щодо комунальних тарифів. Він уже попросив Дениса Шмигаля, глави українського уряду, проаналізувати та надіслати в апарат РНБО структуру власників усіх енергетичних і газових компаній в Україні. У зверненні йдеться про плани РНБО розглянути питання щодо погіршення економічної ситуації в Україні через підвищення тарифів на комунальні послуги. Крім того, п. Данилов попросив п. Шмигаля підготувати для РНБО матеріали про підвищення в Україні комунальних послуг.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply