Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Галузі економіки, звільнені від податків

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Галузі економіки, звільнені від податків

Українська влада визначила перелік пріоритетних галузей економіки, які на 19 років отримають податкові пільги через півроку після прийняття закону про стимулювання інвестиційної діяльності. Таких галузей виявилося всього чотири: житлово-комунальне господарство (ЖКГ), транспортна інфраструктура, машинобудування та сільське господарство.

Зазначимо, що закон про стимулювання інвестиційної діяльності в пріоритетних галузях із метою створення нових робочих місць було ухвалено парламентом ще у вересні 2012 року, і він набув чинності в січні ц. р. Однак він досі не діє, оскільки Кабінет Міністрів не затвердив перелік сфер економіки, які до 2032-го отримають податкові пільги.
Нагадаємо, що, згідно з планом, на п’ять перших років бізнес звільнять від сплати податку на прибуток, ще через п’ять років підприємства платитимуть його за ставкою 8 % і лише з 2023 року повернуться до базової ставки, яка до того моменту складе 16 %. Крім того, до 2018-го дається право безмитного ввезення обладнання та можливість вексельного розрахунку з податку на додану вартість із терміном погашення 60 днів.
Згідно із законом, у кожній пріоритетній галузі визначено напрямки надання пільг. Так, у сфері ЖКГ уряд підтримає проекти модернізації тепло- та водопостачання, енергозбереження, переробки сміття. У транспортній галузі очікується будівництво та реконструкція доріг, летовищ, вокзалів, морських портів. Розвиток обіцяно атомному та ракетно-космічному машинобудуванню, авіа- та суднобудуванню, сільськогосподарському та гірничому обладнанню. Пільги отримають проекти у сфері виробництва продовольства, дитячого харчування й натуральних оболонок для харчових продуктів. Кожен проект буде розглядатися й затверджуватися урядом, у тому числі перелік обладнання, який буде імпортуватися безмитно.
«Я був на нарадах, і не думайте, що хтось щось тут лобіював. Це – ті галузі, які дадуть найбільший соціально-економічний ефект і де можливо створити найбільшу кількість робочих місць», — наголосив Олександр Потімков, перший заступник голови Держслужби з питань підприємництва.
Крім того, уряд переглянув і критерії, яким повинні відповідати інвестиційні проекти. Їхня вартість для великого бізнесу має перевищувати 12 млн EUR (зараз — 3 млн. EUR), а кількість створених нових робочих місць — 250 (150). Параметри для середніх (1 млн EUR; 50 робочих місць) і малих підприємств (500 тис. EUR; 25 робочих місць) залишилися колишніми.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply