Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Дорожчають харчі та квартири

Автор:

|

Грудень 03, 2022

|

Рубрика:

Дорожчають харчі та квартири

Незабаром українців чекає низка змін у різних сферах життя. Люди отримають додаткові виплати, однак зростуть ціни на житло та харчі. З 1 листопада запровадили й додаткові податки на новобудови. Керівники будівництв мають платити податок на додану вартість за касовим методом, а продавці квартир — податок на доходи — 18% з різниці між цінами купівлі та продажу.
«Новації спричинять зростання цін на житло і вплинуть на кількість інвесторів, — прогнозує Володимир Семенцов, співзасновник та керівний партнер INSPI Development. — Досі люди часто купували квартиру на етапі будівництва — ставали інвесторами. Житло брали не для себе, а щоб вигідніше продати або здавати в оренду. Тепер кількість таких інвесторів скоротиться, адже квартири дорожчають щонайменше на 20 %».
Впроваджуючи зміни, держава планує зменшити маніпуляції з податковим кредитом, які беруть забудовники в процесі спорудження, і збільшити надходження в бюджет. «Але податок не виконуватиме своєї функції. У випадку будівництва в умовах війни його треба скасувати взагалі або зменшити. Це унеможливить маніпуляції з відшкодуванням та оптиміза­цією податку, стимулюватиме зростання будівництва, економіки загалом», — пояснює він.
З листопада в Україні запрацював електронний рецепт на наркотичні та психотропні препарати. Досі їх продавали лише за паперовим на спеціальному бланку Ф-3. «Такими препаратами лікують важкі психічні чи невротичні недуги, знеболюють симптоми у пацієнтів із важкими хворобами, — розповідає сімейний лікар Алла Поліщук. — Електронний рецепт — це дуже зручно. Бо зараз не всі можуть прийти до лікаря особисто. Тепер достатньо зателефонувати. Після дзвінка пацієнт отримає повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення, покаже його в аптеці. Він дійсний, як і паперовий, десять днів. Електронний рецепт на наркотичні препарати — другий етап впровадження е-рецептів на ліки. Перший запровадили 1 серпня на антибіотики. 2023-го введуть на всі препарати.
З 1 листопада кожному жителю деокупованих територій виплачують по 2,2 тис. грн. Паралельно видають харчі, засоби гігієни, теплий одяг. Оформити допомогу можна через застосунок «Дія» і платформу «є-Допомога». Також українці мають право подати заявки на всі інші види виплат, які впродовж останніх кількох місяців пропонували міжнародні та вітчизняні благодійні організації. «Крім грошової допомоги, люди зі звільнених територій зможуть отримати пенсію та соціальні виплати одразу за всі місяці окупації, — зазначає Ірина Верещук, віцепрем’єрка України. — Дехто отримував їх на картки, але не міг скористатися через зачинені банківські відділення».
У листопаді вкотре зростуть ціни на продукти. Причиною називають війну з Росією. «Доки триває війна, ціни не стабілізуються, — зітхає Володимир Лепушинський із Національного банку України. — Найбільше здорожчало пальне — на 66 %. На другому місці — харчі. Порівняно з торішнім вереснем — на 30 %, від початку року — на 27 %.
Найбільше дорожчають овочі, фрукти, риба, хліб та макарони. «Транспортні витрати — вагомий чинник дорожчання, — запевняє Лариса Гук, оглядачка аграрного ринку. — Доправити товар від виробника до споживача стало дорожче. Крім дорогого пального, бракує водіїв, багато з них воюють на фронті. Транспорт є, а везти нема кому. Якщо знаходять водія, то умови оплати праці трохи інші. Третім фактором є знецінення гривні. Війна призвела до різкого стрибка цін на харчі по всьому світу.
З листопада зросла також вартість термінового оформлення внутрішнього та закордонного паспортів. Виготовлення українського за десять днів коштує 496 грн замість 252 грн, закордонного за три-сім днів — 992 грн замість 704 грн. дорожчає й оформлення та обмін проїзного документа біженця — з 226 до 452 грн.
За шість місяців після завершення воєнного стану зросте вартість оформлення паспортів. Внутрішній у формі картки коштуватиме 248 грн замість 126 грн, закордонний — 496 грн замість 352 грн. Документи робитимуть не менше 20 днів. До завершення війни уряд дозволяє не міняти людям посвідчення особи, в яких закінчився термін дії. Щоб оновити документи, матимуть місяць після завершення воєнного стану.
Як повідомляв «Міст», в Україні здорожчало орендоване житло.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply