Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

«ДніпроАзот» роботу відновив, але з новими цінами

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

«ДніпроАзот» роботу відновив, але з новими цінами

Служба безпеки України (СБУ) розпочала перевірку дій посадових осіб підприємства «ДніпроАзот», які привели до створення дефіциту рідкого хлору в країні, про що тижневик «Міст» писав у минулому числі. «СБУ розпочала перевірку дій посадових осіб «ДніпроАзоту», які призвели до створення дефіциту рідкого хлору — основного реагенту для безперебійного забезпечення населення питною водою. Це створило передумови до порушення нормального функціонування об’єктів життєзабезпечення населення і небезпеку для здоров’я людей», — йдеться в повідомленні.
Після цього підприємство швидко оголосило про відновлення роботи хлорних цехів із 20 липня. Однак
«ДніпроАзот» запропонував купувати хлор за ціною майже в п’ятеро вищою, ніж торік, що може призвести до підняття тарифів на воду
Віктор Страшко, директор комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід», написав про це у Facebook. Він розповів, що в отримав пропозицію здійснювати прямі поставки рідкого хлору безпосередньо підприємствам-водоканалам, які забезпечують споживачів питною водою. «Дуже доречна пропозиція, враховуючи той факт, що залишків рідкого хлору на водоканалах майже немає. Але вартість хлору збільшилася до 47 208 грн за 1 т з ПДВ, на умовах повної (стовідсоткової) оплати. Це майже в п’ять разів дорожче, ніж «Азот» продавав торік. Водоканали не мають джерел фінансування витрат на закупівлю рідкого хлору за завищеними цінами, це не передбачено чинним тарифом, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Таке істотне збільшення ціни на хлор вплине на зростання тарифів на воду і призведе до ще більшого соціального загострення», — заявив посадовець.
Він наголосив, що на підприємстві «Аульський водовід» вважають пропозицію «ДніпроАзоту» економічно недоцільною. «Це звичайна чергова спекуляція, за яку знову муситиме заплатити наше суспільство. Нова тарифна формула газованої води вже в дії: газ + хлор = вода», — додав п. Страшко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply