Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Держава відсудила Запорізький титаномагнієвий комбінат

Автор:

|

Грудень 21, 2021

|

Рубрика:

Держава відсудила Запорізький титаномагнієвий комбінат
Дмитро Фірташ

Центральний апеляційний господарський суд Києва підтвердив рішення суду першої інстанції про повернення Запорізького титаномагнієвого комбінату (ЗТМК) у власність держави. У Фонді державного майна України (ФДМУ) повідомили, що відповідне рішення вже набрало законної сили.
До винесення рішення суду 49 % ЗТМК належало компанії Tolexis Trading Ltd (група компаній DF Group Дмитра Фірташа). Дмитро Сениченко, голова ФДМУ, зазначив, що держава шукатиме для ЗТМК нового інвестора. «Остаточне рішення про повернення Запорізького титаномагнієвого комбінату у власність держави дозволить залучити компетентного та чесного інвестора, який перетворить його на потужний промисловий актив завдяки продовженню модернізації й ефективному управлінню», — заявив він.
Водночас у компанії Tolexis Trading Ltd заявили, що оскаржать у Верховному Суді рішення Центрального апеляційного господарського суду. У заяві компанії йдеться, що рішення є необґрунтованим та політично мотивованим і прийняте з низкою процесуальних порушень.
«Прискорене ухвалення рішення та ціла низка процесуальних порушень, які ми побачили, дають підстави говорити про політичний тиск на суд. Tolexis Trading Ltd не надали можливості представити свої інтереси в суді», — заявив Роман Чишинський, компанії. За його словами, інвестор повністю виконав усі зобов’язання в рамках договору й інвестував у ЗТМК 110 млн USD.
Зазначимо, що у серпні 2021 року Господарський суд Запорізької області за позовом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в інтересах держави ухвалив рішення про повернення 49 % акцій Запорізького титаномагнієвого комбінату, які належали компанії Tolexis Trading Ltd, у сферу управління Фонду державного майна. Зокрема, суд встановив, що після отримання у 2013 року частки новоствореного ЗТМК ця компанія не виконала взятих на себе зобов’язань щодо забезпечення 110 млн USD інвестицій в модернізацію підприємства впродовж 2013-2015 рр.
Як повідомляв «Міст», у Маріуполі намагалися захопити комбінат.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online