Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Депутати обмежили готівку

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

ВРУ надала Національному банку України (НБУ) право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою. За ухвалення в цілому відповідного законопроекту № 10656 проголосувало 270 депутатів за мінімально необхідних 226 голосів. «Надати НБУ право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних і юридичних осіб, а також для фізосіб-підприємців», — ідеться в пояснювальній записці до документа.

Парламент також дозволив здійснювати діяльність платіжних систем в Україні тільки після їх реєстрації в порядку, установленому НБУ. Нацбанку цей документ надає право визначати напрями розвитку сучасних електронних банківських технологій, контролювати створення електронних платіжних інструментів, платіжних систем і засобів захисту банківської інформації, встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для осіб-підприємців. Крім того, законопроект передбачає встановлення штрафу розміром 8,5 тис. грн за обмеження або відмову в реалізації права споживача оплачувати покупки в торговельних точках за допомогою електронних платіжних засобів.
Контроль за наявністю в суб’єктів господарювання платіжних терміналів, згідно з документом, покладається на Державну податкову службу. Законопроект також надає цій інстанції право контролювати додержання порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) із використанням електронних платіжних засобів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply