Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Чи отримає Україна новий транш від МВФ?

Автор:

|

Липень 06, 2021

|

Рубрика:

Чи отримає Україна новий транш від МВФ?

Народні депутати України до відпустки мають ухвалити низку законів, щоб виконати домовленості з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і щоб Україна змогла отримати черговий транш кредиту. Адже у фонді чітко дали зрозуміти, що прогрес українських реформ недостатній.
Зе-команда останнім часом постійно наголошувала, що перемовини з МВФ тривають результативно і що восени ц. р. Україна найімовірніше отримає другий транш кредиту за програмою stand-by. Як писав «Міст», 9 червня минулого року МВФ затвердив 18-місячну програму stand-by для України на суму у 5 млрд USD та одразу виділив 2,1 млрд USD першого траншу. Після цього виділення призначили чотири перегляди програми, але вже після першого українцям дорікнули повільністю реформ. І вже кілька разів повторили, що чекають більшого прогресу.
«Ми продовжуємо перебувати, я б сказав, у тісній взаємодії з українською владою щодо прогресу в напрямку завершення цього першого огляду програми. Це означає, що ми ведемо дискусії про імплементацію політичного курсу та реформ за цією програмою. Певного прогресу досягнуто, але необхідно зробити ще більше для завершення цього першого огляду», — заявив Джеррі Райс, директор пресофісу МВФ. Він не став пояснювати деталі, але нагадав, що перемовини з українською владою ведуть про посилення управління Національним банком; вдосконалення законодавчої та нормативної бази щодо контролю банківської діяльності та зменшення середньотермінового бюджетного дефіциту. Важливими залишаються відновлення та зміцнення антикорупційної системи і системи судочинства в Україні.
Зе-влада багато розповідає про реформи, але здебільшого все обмежується PR-заявами. А коли доходить до коментування взаємин України з МВФ, президент Зеленський вважає, що допомагати нашій державі кредитами з боку МВФ і вимагати реформ — не справедливо. «Нещодавно я, до речі, чув публічне звернення МВФ, який задоволений перебігом реформ в Україні. Різні медіа дають різну інформацію. Та все ж. Чесно кажучи, для мене передусім важливо, чи задоволені ми. Є «маяки», яких МВФ очікує від України, зокрема, судова реформа, і ще багато питань. Сьогодні транш прив’язаний до таких «маяків». Я ще раз повторю: вважаю, що це несправедливо, коли у нас іде війна, коли ми боремося з олігархатом, коли ми боремося з корупцією й реально це робимо. Проте — це їхнє право».
У фахівців можуть виникнути багато запитань, як, до прикладу, чому «Велике будівництво» минулого року стало пріоритетом Зе-влади на тлі необхідності боротьби з коронавірусом? Та все ж, президент сказав, те що хотів. Він також заявив, що для України наступний транш МВФ є важливим, і він сподівається на позитивне рішення МВФ восени, але і без траншу великих проблем для української держави не буде. «Ми будемо жити. У нас все є, я вам серйозно кажу. Ми збільшили митні надходження, також податкова працює набагато краще. Ми виведемо всі підприємства зі збиткових у прибуткові. На сьогодні вже розуміємо ці кроки. Тому не бачу в цьому глобальної проблеми. У будь-якому разі треба навчитися жити самостійно. І мені здається, що це правильно в усіх сенсах», — запевнив глава держави.
Слова правильні, от тільки залишається сподіватися, що Зе-влада не розглядає реформи як суто забаганки МВФ, розуміє їхню важливість для українців, що крім прекрасної картинки теперішньої ситуації зі своїх інтерв’ю, розуміє також реальні проблеми, знає як їх вирішити і пам’ятає, що на вересень припаде цьогорічний пік виплат за зовнішніми боргами. Звісно, що без кредиту МВФ у житті президента нічого не зміниться, а як щодо простих громадян?
Як повідомляв «Міст», українська влада провалила перемовини з МВФ.

Марко Пригода, «Львівська пошта»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply