Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Через вартість бензину тепер дорогі банани

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

Через вартість бензину тепер дорогі банани

В Україні здорожчали банани. Наприкінці вересня 1 кг у середньому продавали по 41 грн. Тепер ціна зросла до 62 грн. «Збільшилися витрати на логістику. Через блокаду українських морських портів довелося переспрямовувати постачання фруктів на європейські. Також з’явилися додаткові витрати на перевезення суходолом. Порівняно з минулим роком пальне здорожчало щонайменше вдвічі. Також існує затримка поставок. Через європейські кордони в Україну першочергово доставляють гуманітарну допомогу, військове обладнання й озброєння. Уникнути черг неможливо, — пояснив Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти». — Іншим ключовим фактором зростання вартості бананів є суттєве знецінення гривні до долара. Якщо національна валюта й надалі слабшатиме, вартість бананів і цитрусових поповзе вгору.
Є думка, що кілограм бананів завжди коштував в Україні 1 USD. Насправді це не так. Були сезони, коли вони коштували менше долара. На ціну безпосередньо впливає врожай, пропозиція на ринку. Є й інший приклад — від вартості долара залежить пропозиція турецьких томатів. Поставки не зайдуть в Україну, якщо виробник не отримає 1 USD за 1 кг продукції. Якщо додати ще транспортні витрати, отримаємо 55 грн за 1 кг. Саме за такі гроші зараз українцям продають турецькі томати».
Попит на банани зберігається впродовж усього року. Це одна з найдоступніших позицій у фруктовому кошику українця. Також вони є альтернативою яблукам. Приміром, минулі сезони споживачі охоче купували банани. Ціни на яблука були зависокі через неврожай. Цього року ситуація змінилася. Вартість яблук нижча, ніж бананів. Основний постачальник фруктів не змінився. Як і до повномасштабного вторгнення, 95 % бананів на Європейський континент надходить із Еквадору. Але вони дорожчі через транспортну складову. Їх, як і раніше, постачають у морські порти, далі доставляють суходолом.
Як повідомляв «Міст», банани можуть зникнути.

Тарас Подолян, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply