Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Через ракетні удари в Україні можуть зрости ціни

Автор:

|

Січень 05, 2023

|

Рубрика:

Через ракетні удари в Україні можуть зрости ціни

Енергетичний терор із боку РФ призвів до подальшого зростання виробничих витрат бізнесу. В результаті, можуть здорожчати багато товарів. Про це повідомив Національний банк України (НБУ). «Масштабні атаки на енергетичні об’єкти стали регулярними, а час, необхідний для відновлення електромереж, — тривалішим. Дефіцит електроенергії зумовлює підвищений попит на паливо, що призвело до зростання його вартості. Внаслідок руйнування енергетичної інфраструктури може позначитися на вартості широкого спектру товарів і послуг», — йдеться у повідомленні регулятора.
У НБУ зазначили, що ослаблення споживчого попиту внаслідок скорочення доходів, значних додаткових витрат на забезпечення побутових потреб в умовах перебоїв із енергопостачанням, економії на другорядних витратах, а також вимушеної міґрації лише частково нівелюватиме інфляційний тиск.
Існує кілька сценаріїв подальшого економічного розвитку, які відрізняються масштабами енергетичного терору. Базовим сценарієм можна вважати збереження поточної ситуації із досить успішним захистом українського неба засобами протиповітряної та протиракетної оборони, порівняно швидким ремонтом пошкоджених енергетичних об’єктів і дефіцитом електроенергії в межах 25 % від потреби. «Однак навіть цей сценарій матиме неґативний вплив на інфляційну динаміку і сповільнить економічне відновлення 2023-го. У разі реалізації сценаріїв із серйознішними пошкодженнями критичної інфраструктури та тривалішими вимкненнями електроенергії макроекономічний прогноз на цей рік доведеться переглянути суттєвіше, що, ймовірно, передбачатиме продовження падіння валового внутрішнього продукту», — попередили у Нацбанку.
Як повідомляв «Міст», за цінами Україну «обігнали» лише Кіпр і Мальта.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online