Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Бізнес на Донбасі закриває виробництво

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Бізнес на Донбасі закриває виробництво
Краматорськ після відступу терористів

Краматорськ після відступу терористів

Бізнес на сході України через воєнні дії в цьому реґіоні щодня втрачає тисячі, а то й сотні тисяч гривень прибутків. Деякі підприємства змушені скоротити виробництво або ж узагалі тимчасово зупинитися. Одна з основних проблем — постійні вибухи й обстріли підприємств. Деякі цехи таким чином зруйнували в «Енергомашспецсталі» та Краматорському заводі важкого станкобудівництва.

Кілька разів терористи нападали на підприємства корпорації ДТЕК. 21 червня луганські бойовики взяли в полон директора копальні «Комсомолець Донбасу», що належить ДТЕК. Чоловіка пізніше відпустили.
Через усі ці події підприємства зменшують обсяги виробництва. Краматорський завод важкого станкобудівництва скоротив на 40 %, машинобудівна Corum Group втратила приблизно третину обсягів, а на Часовоярському заводі вогнетривів — половину.
Замовлення ж якщо і є, то переважно термінові — довготривалих не надходило вже кілька місяців. Деякі заводи тимчасово припинили працювати. Так зробили на Авдіївському заводі металоконструкцій, «Луганськтепловозі», кілька шахт «ДТЕК», кондитерських фабриках компанії «Конті».
Друга величезна проблема бізнесу — збройний грабунок. Терористи вимагають від керівників підприємств платити їм «податки». Нічим іншим, як вимаганням та мародерством, це не назвеш.
Третя проблема — із доставкою вантажів. Автомобілі перевіряють на блокпостах як терористи, так і бійці Національної гвардії. До того ж, бойовики вимагають «довідки», що продукція не належить підприємствам «ворогів» терористів. Є документ — відпускають, немає — можуть забрати не лише вантаж, автомобілі, а і поранити чи навіть убити водія.
Бізнес почав возити продукцію залізницею. Проте виникла нова проблема: терористи періодично підривають колії. Підприємці наголошують на тому, що затримки хоч і бувають, але залізничники швидко ремонтують зруйноване залізничне полотно. І ще одна, чи не найглобальніша, проблема — нема кому працювати. З Донбасу вже виїхало близько 40 тис. жителів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply