Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Біогаз: отримати й використати

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Біогаз: отримати й використати

Німецькі й українські експерти спільно підготували аналіз розвитку біогазових технологій в Україні, надавши власні рекомендації. Фахівці порівняли нормативно-правове поле в Україні та Федеративній Республіці Німеччина (ФРН), а результати були представлені на тематичному семінарі, що відбувся в Києві. Серед учасників крім посадовців були представники великих аграрних холдингів і українські інвестори, а з німецького боку — фахівці біоенергетичної галузі та науковці.

Дослідження підготували разом науково-технічний центр «Біомаса», Біоенергетична асоціація України та Спеціальна агенція відновлюваних ресурсів (FNR). Яспер Лауерт із німецького бюро клімату та енергії GFA Envest, яке вже кілька років вивчає цей ринок в Україні, впевнений, що подібний аналіз допоможе покращити законодавство та розкрити потенціал галузі.
Автори аналізу зауважують, що в Україні, порівняно з Німеччиною, існують навіть сприятливіші, ніж у ФРН базові умови для розвитку біогазових технологій. «Майже вдвічі менше населення, а територія країни майже вдвічі більша. В Україні менше лісів, тому втричі більше земель, основний фонд яких — чорнозем», — йдеться у документі. Втім, аби ці вигідні базові умови перетворити на потужний розвиток виробництва енергії з біомаси, і зокрема з біогазу, слід створити рамкові умови, подібні до німецьких.
Про перепони розвитку галузі говорив Валентин Шевченко, керівник із продажів у Східній Європі німецької компанії BINOWA, що будує біогазові установки. «Є небезпека, що противники біогазової галузі — концерни, що працюють з традиційними джерелами енергії в Україні, завдяки своєму величезному впливу на українську політику, не дозволять виробникам біогазу посісти своє місце на ринках енергетики України», — каже він.
На думку експерта, потенційних інвесторів в Україні відштовхують ті втрати, які мають біогазові станції, що звели, розраховуючи на «Зелений тариф»: «Зміни у законі щодо пільгового тарифу не дають можливості розвиватися», — зауважує п. Шевченко. За його оцінками, непропорційний розподіл тарифу серед різних видів відновлюваних джерел енергії призводить до того, що Україна претендує на єврорекорд у сонячній електроенергетиці, тоді як біогазові галузь «заморожують».
Райнхард Шультц, виконавчий директор німецької Асоціації Biogasrat+, що представляє провідні компанії ФРН, які працюють із біогазом, критично відгукнувся про функціонування «Зеленого тарифу». На його думку, тариф не забезпечує достатньої гарантії інвестиціям у галузь. «Незважаючи на це німецькі виробники біогазових станцій, а також оператори біогазових установок не втрачають надії й готові, враховуючи добрі можливості з сировини, інвестувати у біогазову галузь України», — запевняє він.
За прогнозами п. Шультца, у перспективі основну роль відіграватиме не лише виробництво біогазу для отримання електричної й теплової енергії для місцевих потреб. Виробництво біометану відкриває можливості й для експорту та торгівлі. «Тоді вироблений в Україні біометан можна пускати в газотранспортну мережу та доправляти до Європи», — зауважує директор німецької галузевої асоціації. Але й тут, зауважує Райнхард Шультц, слід добре попрацювати над нормативно-правовими рамками.

Ольга Веснянка, DW

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply