Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Більше 40 % всіх с/г земель України можуть втратити родючість

Автор:

|

Березень 18, 2021

|

Рубрика:

Більше 40 % всіх с/г земель України можуть втратити родючість
Поле чернозему

Унаслідок посиленої сільськогосподарської (с/г) діяльності агрохолдингів частка культур, що виснажують ґрунт (кукурудзи, соняшнику, ріпаку та сої), у посівах по всій Україні зросла з 2017-го по 2020 рік на 2,7 %. Тепер ці культури займають більше половини посівних площ, що становить 40 % всіх с/г земель. Про це йдеться в дослідженні «Вплив концентрації сільськогосподарських земель на суспільство та довкілля в Україні», яке виконали науковці з Інституту географії Національної академії наук України.
Найбільше збільшення частки таких культур, зокрема, кукурудзи, спостерігаються у Чернігівській, Сумській, Рівненській, Волинській і Львівській областях — на 6-9 % за 2017-2020 рр. При цьому зменшення частки цих культур відбулося лише у п’ятьох областях: Херсонській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській і Запорізькій. «Основна причина стрімкого збільшення посівних площ під ці культури — інтенсивна с/г діяльність аграрних компаній. Вони зацікавлені у вирощуванні прибутковіших культур, якими є кукурудза, соняшник, ріпак і соя. Торік усього десять найбільших агрохолдингів контролювали 2,66 млн га українських с/г земель.
«Наслідками такої «аґресивної» сільськогосподарської діяльності є не лише зростання ризику деградації ґрунтів, а й імовірність погіршення якості ґрунтових і поверхневих вод, зникнення струмків і замулення малих річок, втрати біорозмаїття території», — йдеться у повідомленні.
«Для того, щоб запобігти таким небезпечним екологічним наслідкам, український уряд і приватні компанії повинні сприяти впровадженню технології органічного сільського господарства, технології мінімального обробітку ґрунту (no-till), а також точного землеробства, яке зменшить витрати пестицидів та мінеральних добрив». Крім цього, Кабінет Міністрів (КМУ) має розробити програму та план дій щодо виведення з інтенсивного використання вже деградованих земель. Верховна Рада має терміново прийняти законопроєкт 3091-д, який стосується реформи системи державного екологічного контролю, у т. ч. за землекористуванням», — заявив Михайло Амосов, експерт зі землекористування громадської організації «Екодія».
Як повідомляв «Міст», в українських селян хочуть відібрати 12 мільярдів гривень.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply