Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Безкоштовних пластикових пакетів в Україні вже не буде

Автор:

|

Грудень 10, 2021

|

Рубрика:

Безкоштовних пластикових пакетів в Україні вже не буде

Уже з 10 грудня українським покупцям перестали видавати безкоштовні поліетиленові пакети, адже набуде чинності законодавча заборона. До цієї встановлять мінімальні ціни. Винятком стануть біорозкладні пакети — їх, як і раніше, буде можна роздавати безкоштовно. Про це повідомив Руслан Стрілець, виконувач обов’язки міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Заборона поширюється на крамниці, аптеки, кафе та ресторани, а також сферу послуг. Із овочевих відділів супермаркетів безкоштовні пакетики зникнуть. Водночас наразі дозволене пакування у надтонкі пакети (до 225 х 345 х 450 мм) свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду. Та 2023 року заборонять і їх — до цього часу продавцям потрібно вигадати альтернативні варіанти.
Такі зміни передбачені законом про обмеження обігу пластикових пакетів, який у Верховній Раді схвалили ще у червні ц. р. Кабінет Міністрів розробив постанову про мінімальні ціни на пакети: 2 грн/шт. — за пакети без ручок і бічних складок; 2,5 грн/шт. — без ручок із боковими складками або з ручками без бокових складок; 3 грн/шт. — з ручками та бічними складками. Уряд визначив, що саме за такими цінами треба продавати пластикові пакети.
Як повідомляв «Міст», ВРУ обмежила обіг пластикових пакетів в Україні.

Ксенія Капустинська, «Оглядач»

About Author

Meest-Online