Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Апеляцію на арешт акцій «Мотор Січі» залишили без розгляду

Автор:

|

Вересень 04, 2020

|

Рубрика:

Апеляцію на арешт акцій «Мотор Січі» залишили без розгляду
Двигун виробництва «Мотор Січі» на міжнародній виставці в Китаї

Акції найбільшого у Східній Європі виробника авіаційних двигунів «Мотор Січ» заарештувала Служба безпеки України (СБУ). 26 серпня відбувся черговий суд у справі про зняття арешту з акцій компанії. Тепер — апеляційний. Адвокати одного з акціонерів розповіли, що акції на початку серпня заарештували вже вчетверте, чим заважають нормальній роботі приватного підприємства.
У суді адвокати намагаються оскаржити арешт на акції концерну, які наклала СБУ ще три роки тому, коли їх купили китайські інвестори. Кримінальні провадження відкрили за статтями «державна зрада» та «диверсія». За весь час слідства жоден фігурант справи так і не отримав підозри, але арешт чинний і досі. «Жодного обвинувального акта до суду не надсилали, результатів цього кримінального провадження немає. На жаль, це кримінальне провадження має політичні мотиви. Тому що арешти накладені вже неодноразово», — адвокат Олексій Задоєнко. 
«Мотор Січ» виробляє авіаційні двигуни й агротехніку. Продукцію експортують до понад 120 країн світу. Арешт вплинув і на реалізацію, і на кадри: довелося скоротити персонал. «Товариство було змушено звільнити 7 760 працівників, показник реалізованої продукції авіадвигунів зменшився до 40 %», — пояснює адвокатка Катерина Шапран.
Та після довгого розгляду апеляційної скарги судді залишають попереднє рішення без змін. Влада поставила ситуацію на павзу, щоб не посваритися ні з китайцями, ні з американцями. Припускаю, що це великий спектакль, який розгортається перед американцями, які безпосередньо рік тому, коли Джон Болтон прилітав до України, заявив тоді новому президенту та його команді, що продаж «Мотор Січі» китайцям — зрада українським народом американського», — заявляє експерт Гліб Канєвський.
Адвокат ще одного іноземного інвестора розповідає, що його клієнта навіть не повідомляли про кримінальне провадження, тож такі справи неґативно впливають на інвестиційний клімат. «До цієї справи прикуто дуже багато уваги з боку потенційних іноземних інвесторів чинних, тому, що те, що відбувається, є маркером того, що можна робити в Україні з іноземними інвесторами. Законність придбання акцій нашим клієнтом ніколи не оскаржували, все було зроблено абсолютно легально», — запевняє Олександр Плотников, адвокат іноземного інвестора компанії «Мотор Січ». Адвокати акціонерів заявляють, що судитимуться і надалі. Наступне засідання відбудеться вже незабаром.
Крім цього, Антимонопольний комітет України (АМКУ) відкинув заявку групи DCH Олександра Ярославського про купівлю акцій «Мотор Січі». У документі сказано, що АМКУ навіть не взяв її до розгляду. У тексті перелічена низку технічних процедурних моментів, якими Комітет обґрунтував своє рішення, а також зробили запит щодо додаткової інформації.
Зокрема, це стосується активів на товарних ринках, що не мають стосунку до профільного виду діяльності компанії — авіабудування. «За інформацією заявників, у переліку юридичних осіб, наведеному в таблиці «Інші юридичні особи, у яких «Мотор Січ» належать корпоративні права», акціонерне товариство (АТ) «Мотор Січ» здійснює контроль над клінікою «Мотор-Січ», основним видом діяльності якого є надання медичних послуг, а в групі DCH послуги загальної медичної практики надає медичний центр «Наша надія», — йдеться у запиті.
Як повідомляв «Міст», «Мотор Січ» може потрапити під контроль китайців або росіян.

Валерія Ковалінська, ТСН

До слова
Машинобудівний завод АТ «Мотор Січ» у м. Волочиськ Хмельницької області припинив свою роботу через захворюваність працівників на коронавірус. «На заводі працює 1 361 людина, наразі Covid-19 підтвердили у 65. Аби здійснити необхідні заходи підприємство перебуватиме на карантині мінімум 14 днів», — заявила Оксана Ситницька, заступниця голови Хмельницької обласної державної адміністрації. Рішення про призупинення роботи прийняло керівництво заводу. У приміщеннях «Мотор Січі» проведуть дезінфекцію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply