Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Активи Януковича треба конфіскувати

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Активи Януковича треба конфіскувати

Активи Віктора Януковича та його близького оточення слід конфіскувати для покращення економічної ситуації. Таку пропозицію висунув відомий економіст Андерс Аслунд, дослідник Інституту Пітерсона. Він наголосив на тому, що економіка України перебуває в украй важкому становищі, проте ці проблеми можна вирішити. 

«Головна причина їх появи — президент, котрий мало дбав про економічне здоров’я країни. Упродовж чотирьох останніх років єдиним бажанням Януковича було збагатити свою родину й друзів. Обґрунтована оцінка статків «Сім’ї» становить 12 млрд USD», — підкреслив п. Аслунд.
На його думку, щоб усунути корупцію й припинити розкрадання України, потрібні радикальні, комплексні та швидкі реформи, підкріплені значним закордонним фінансуванням. «Перш за все, слід ідентифікувати та заморозити активи, які вкрала й відібрала сім’я Януковича та її найближче оточення», — упевнений фахівець, додаючи, що для цього Києву буде потрібна міжнародна допомога. Також він закликав пильнувати валютні резерви, які під час різких змін режиму часто розкрадаються.
Економіст перераховує низку інших пропозицій для порятунку економіки України. Зокрема, він вважає за доцільну подальшу девальвацію гривні. «Для поліпшення платіжного балансу, Україні необхідно девальвувати гривню ще більше. Вона вже впала з 8 до 9,8 грн за 1 USD, але могла б опуститися ще трохи», — стверджує експерт.
Крім того, п. Аслунд рекомендує відмовитися від субсидіювання закупівель газу для населення: «Лише це зменшить державні витрати на 2 % валового внутрішнього продукту». Частину зекономлених коштів він радить спрямувати на допомогу малозабезпеченим громадянам.
Андерс Аслудн наполягає на тому, що Європейський Союз (ЄС) має підписати відкладену Угоду про асоціацію й це має трапитися не пізніше за березень ц. р. «Угода про вільну торгівлю з ЄС відкриє величезний ринок для українських виробників», — запевняє він.
Експерт також пропонує Україні використати досвід Грузії. «Україна могла подумати про те, щоби попросити про допомогу Михайла Саакашвілі, колишнього президента Грузії, і його команду», — припускає економіст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply