Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

«Злодії в законі» працюють на російську розвідку

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

«Злодії в законі» працюють на російську розвідку
Злодійські наколки — те саме, що генеральські погони

Злодійські наколки — те саме, що генеральські погони

Цього тижня в ефірі телеканалу «112. Україна» Вадим Троян, перший заступник голови Національної поліції, заявив, що в державі залишилося лише 17 «злодіїв у законі», в котрих немає українського громадянства. «За останні чотири місяці з України депортували вже 11 осіб із таким статусом», — повідомив правоохоронець. Однак, за його ж словами, є випадки, коли «законники» повертаються.
Не тому, що так хочуть — їх змушують російські спецслужби. Ще в травні ц. р. той самий генерал Троян у статті для київського тижневика «Дзеркало тижня» стверджував, що Російська Федерація (РФ) значно посилює свій вплив на кримінальний світ в Україні, а через нього — і на погіршення криміногенної ситуації на території нашої держави. За його словами, серед «злодіїв у законі» й «кримінальних авторитетів» є громадяни не тільки України, а також Грузії, Азербайджану, Вірменії, і найбільше — РФ. «В Україні простежується активізація діяльності організаторів і керівників банд, котрі отримали статус «злодія в законі» на території РФ. У зв’язку з цим вони перебувають під впливом спецслужб РФ і використовуються останніми для збору інформації та для дестабілізації криміногенної обстановки в реґіонах України», — писав перший заступник голови Нацполіції.
Вадим Троян зазначив, що дедалі частіше надходить інформація про створення лідерами кримінального середовища власної контррозвідки, до складу якої входять справжні професіонали — колишні працівники правоохоронних органів, котрі завчасно нейтралізують активність спеціальних служб і підрозділів. «Майже кожен більш-менш впливовий «злодій у законі» має високопоставлених покровителів, а подекуди — і зв’язки з представниками медіа, які на замовлення організовують розміщення потрібних публікацій, у т. ч. таких, що дискредитують ту або іншу посадову особу», — повідомив чиновник.
Він зазначив, що окремі злочинні групи створені для забезпечення економічних інтересів олігархічно-монополістичного капіталу та фінансуються з непідконтрольної державній владі частини України. Крім того, за його словами, протиправна діяльність учасників злочинної організації націлена здебільшого на отримання прибутку від незаконного використання легальної економіки та корупційних схем, тобто має на меті системне розкрадання національного багатства.
Водночас в Україні, на відміну від більшості країн колишнього СРСР, сам факт наявності статусу «злодія в законі» не є злочином. Українські депутати свого часу відмовилися прийняти відповідний закон, що діє в більшості пострадянських держав. Андрій Парубій, спікер парламенту, двічі ставив законопроект № 1188 на голосування, але він не знайшов підтримки 226 депутатів. Рада також відмовилася відправити законопроект на доопрацювання. Таким чином, проект закону вважається відхиленим.
Як наголошувалося в пояснювальній записці до законопроекту, «злодії в законі» є одним із ключових елементів організованої злочинності. Це специфічне для колишнього СРСР, а зараз і для країн пострадянського простору злочинне об’єднання, що утворилося у 1930-х рр., немає аналогів у світовій кримінальної практиці і характеризується наявністю жорсткого кодексу кримінальних традицій. Переважна більшість так званих злодіїв у законі колишнього СРСР походили з Росії та Грузії, але в зв’язку з тим, що в цих країнах приналежність до касти «злодіїв у законі» автоматично передбачає карну відповідальність, більшість із них були змушені переїхати до України, де законодавство для таких осіб передбачає максимум примусову депортацію.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply