Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Злочини проти Майдану не розслідуватимуть?

Автор:

|

Жовтень 30, 2019

|

Рубрика:

Злочини проти Майдану не розслідуватимуть?
Сергій Горбатюк

Минулого тижня звільнили з роботи Сергія Горбатюка, керівника Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ), та прокурора Олексія Донського, котрі безпосередньо займалися розслідуванням злочинів проти учасників Революції гідності 2014 року.
З словами вже колишніх прокурорів, їх звільнили «у зв’язку з недопущенням до атестації». «Звісно, це рішення є не лише грубим порушенням норм Конституції, але і новоприйнятого закону. Підставою для звільнення назвали те, що прокурор не подав заяву про проходження атестації. Але я таку заяву подав. Адже в законі не зазначено, якої саме форми має бути ця заява. Форма заяви передбачена положенням, яке написав генеральний прокурор, і це положення не відповідає Закону про ці зміни. Тому такої підстави для звільнення, як подання заяви не тієї форми, не існує. Не кажу вже про те, що кадрові комісії створили незаконно, позаяк їх мають створювати в Офісі генерального прокурора, а не в ГПУ, була ще ціла низка допущена грубих порушень при прийнятті цього рішення. Певна річ, я буду оскаржувати це рішення в судовому порядку і вважаю, що керівництво ГПУ має відповідати за такі дії», — заявив п. Горбатюк і додав, що не готовий сказати, скільки ще працівників ГПУ звільнили з цієї причини.
Започатковану реорганізацію в ГПУ колишній керівник управління вважає деструктивною. Прогнозує, що такі кроки загальмують справи Майдану та справи корупціонерів часів Януковича. Руслан Рябошапка, теперішній генеральний прокурор України, взагалі вважає організоване злочинне угруповання (ОЗУ) президента-втікача вигадкою свого попередника Юрія Луценка. Сергій Горбатюк зазначив, що на підставі зібраних слідчими доказів відповідні підозри надіслали Януковичу і тодішньому керівництву країни, зокрема, колишньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, колишньому генпрокурору Віктору Пшонці, колишньому прем’єр-міністру Миколі Азарову та його заступнику.
«Заяви про те, що ніякої ОЗУ Януковича не було, роблять для того для того, щоб зруйнувати цю ланку розслідувань. Я сказав: «Якщо не хочете бачити ознак злочинної організації, вважаєте, що це якась вигадка — будь ласка, там є 5 тис. томів, читайте, виписуйте докази і виносьте постанову про закриття кримінального провадження», — заявив ексначальник управління спецрозслідувань.
Своє звільнення він пов’язує з небажанням ГПУ розслідувати справу про злочинну організацію Януковича, позаяк «зараз при владі є особи, які працювали у той самий час у Кабінеті Міністрів». Правник також додав, що декому з них можна вже повідомляти про підозру.
Сергій Горбатюк також повідомив, що ГПУ вже зупинила розслідування злочинів проти активістів Революції гідності. Зі його слів, під час розслідувань справ Євромайдану його управління, яке реорганізував п. Руслан Рябошапка, демонструвало «вкрай високі показники». Зокрема, про підозру повідомили 448 фігурантам, до суду передали 298 обвинувальних актів і вже винесли 57 вироків.
У ГПУ відповіли на цю заяву п. Горбатюка і запевнили, що такого розслідування не припинять. «Ніхто не зупиняється в розслідуваннях справ по Майдану, будуть призначені люди. Керівником буде прокурор з тієї ж робочої групи, адже мова не про одного Горбатюка, а про 43 людей, котрі працюють над розслідуванням цих злочинів», — заявив в інтерв’ю інформаційній аґенції «Інтерфакс Україна» Віктор Чумак, новий головний військовий прокурор України.
На уточнювальне запитання, чи означає це, що розслідування злочинів злочинної організації Януковича не в єдиному кейсі не приведе до зупинки процесу, від відповів, що це не може призвести до зупинки розслідування. «По-перше, є ситуація, яка не залежить від нового керівництва ГПУ. Про позбавлення прокуратури досудового слідства знали і ми, і Горбатюк ще два роки тому. 19 листопада ми б звільнили Горбатюка в будь-якому випадку. Ми просто ліквідували б це управління», — пояснив посадовець. Він додав, що звільнення п. Горбатюка було законним. «Ніхто його не виганяв, ніхто не просив його звільнитися, і я вам офіційно це кажу», — запевнив він і додав, якщо п. Горбатюк не згоден із цим рішенням, то може йти до суду.
Однак звільнений керівник управління спецрозслідувань ГПУ в ефірі «Громадського радіо» назвав ще одну причину свого звільнення — його управління займалося розслідуванням справи, в якій фігурував Андрій Богдан, голова Офісу президента України.
Останній начебто впливав на судові рішення, які зобов’язали Україну виплатити більше 3 млрд грн за гарантіями корпорації «Єдині енергетичні системи» Міністерству оборони Російської Федерації (РФ). «Справді є справа, у якій прийняли судові рішення, які не могли насправді бути прийняті ні за яких умов. Вони на Україну поклали 3,2 млрд грн боргу і виплату 32 млн грн РФ. За цією справою вже більше року ми підготували проєкти повідомлень про підозру суддям, але теперішнє керівництво ГПУ це блокувало. У цій справі є ряд осіб, котрі сприяли прийняттю рішень, і серед цих осіб перевіряли й Андрія Богдана.
На жаль, обіцянки теперішньої української влади часто не підтверджуються реальними діями. Тому небезпека того, що злочини проти учасників Революції гідності більше розслідувати не будуть, усе ж існує.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply