Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Жахіття Гостомелю

Автор:

|

Квітень 21, 2022

|

Рубрика:

Жахіття Гостомелю
Будинки зруйновані дощенту

Київську область звільнили від російських окупантів. У селищі Гостомель Бучанського району близько 70 місцевих жителів уперше за понад місяць, змогли вільно, а не під прицілами автоматів, вийти з підземелля. Із перших годин ворожого вторгнення їхній мікрорайон атакували ракетами та бомбардували літаки.
Просто поруч, на сусідньому полі, загарбники намагалися висадити десант.
На міській дорозі замість жвавого потоку машин стирчать російські реактивні ракети. Автівки там теж є: розчавлені гусеницями танків окупантів. Ще частину транспорту окупанти розстріляли з кулеметів і гармат.
Цивільних мешканців у Гостомелі, Ворзелі, Бучі й Ірпені добивали просто біля будинків та автівок. Самі житлові будинки варвари довше місяць методично рівняли зі землею.
Геть не військовий за освітою, з перших днів російської навали він не випускає з рук автомат. Тепер Павло вперше зміг дістатися батьківського будинку на околиці Гостомелю. Те, що було кухнею, вітальнею та його колись дитячою кімнатою — тепер один небезпечний через загрозу обвалу простір. Дорослий і мужній воїн заледве стримує сльози. Аби оговтатись від побаченого, знадобиться час. Та звістка, що товариш дитинства живий і просто поруч змінила настрій в одну мить.
Від миті, коли перша російська ракета прилетіла у тутешні будинки, «Мазай» із трьох телефонів передавав друзям, що відбувається в окупованому Гостомелі. За те мало не попрощався з життям. «Коли до тебе ломляться озброєні орки, логічно відчинити. Та я не відчинив. Вони прийшли вдруге та стали мене допитувати. А в мене ж телефони: ти коректувальник, що посилав, що не посилав. А я ж хлопцям розповідав, що у нас коїться», — розповідає він.
«Кади рівці», а саме вони контролювали район, у якому мешкає «Мазай», погрожували перерізати йому горло ножем. Обіцяли підірвати гранатою. Та зрештою запроторили у підвал однієї з місцевих багатоповерхівок. Там він 36 діб провів пліч-о-пліч із майже сімома десятками місцевих.
Щойно народжені й трохи старші діти, літні та молоді жінки, з десяток чоловіків, переважно старшого віку — вони всі понад місяць виживали у підвалі, під прицілами ворожих автоматів. Кажуть, що евакуюватися не було жодного шансу.
Але вони змогли вижити. Навчилися навіть витягати окупантів на розмову. Не раз, зізнаються, прямо запитували у росіян, навіщо вдерлися до України. Та щоразу чули однакову відповідь: мовляв, приїхали на військові навчання.
За понад місяць окупації російські окупанти забрали з підвалу чотирьох чоловіків переважно старшого віку. Обирали навмання. Відтоді про їхню долю сусідам нічого не відомо. Ці люди навчилися долати будь-які труднощі. Але зізнаються, що дуже потребують допомоги.
Як повідомляв «Міст», у Бучі вбили кількасот мирних жителів.

Олександр Моторний, ТСН

About Author

Meest-Online