Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Заява про погіршення ситуації з правами людини в АРК

Автор:

|

Лютий 09, 2021

|

Рубрика:

Заява про погіршення ситуації з правами людини в АРК
Еміне Джапарова

У виконавчій раді ЮНЕСКО заявили про погіршення ситуації з правами людини на анексованому Кримському півострові. Про це в повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Йдеться про рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (АРК)». У ньому представники організації констатували погіршення ситуації на окупованому півострові. «Згідно з висновками, що містяться в доповіді, дані, зібрані Україною та міжнародними організаціями, свідчать про подальше погіршення ситуації з правами людини в окупованих АРК і місті Севастополь», — наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.
Згідно з доповіддю, найбільш уразливими групами, що страждають від порушень прав людини, є кримські татари й українці. Вони зазнають значного тиску з боку окупаційної влади. У висновках зазначається, що дії окупантів істотно загрожують свободі поглядів, совісті та релігії, права на мирні зібрання й об’єднання, свободу медіа та доступу до інформації, мовним і культурним правам.
У документі згадується і про завдавання збитків культурним цінностям, що належать Україні, що перебувають на окупованій території. Окремо відзначили зниження рівня охорони природної спадщини в Криму через незаконні рішення про зміну статусу природних заповідників.
Як наголосила Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, схвалення цього рішення учергове підтверджує міцну позицію міжнародної спільноти на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави і є важливим інструментом протидії аґресивній політиці Російської Федерації (РФ), а також є елементом консолідації міжнародних зусиль щодо деокупації Криму.
Станом на січень ц. р. ЮНЕСКО провела низку місій в Україні для моніторингу ситуації в тимчасово окупованій АРК у сферах науки та інформації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг культури та культурної спадщини.
Як повідомляв «Міст», окупанти посилили репресії та мілітаризацію Криму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply