Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Затримано підозрюваних у вбивстві Бузини

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Затримано підозрюваних у вбивстві Бузини
Олесь Бузина

Олесь Бузина

У Києві 18 червня правоохоронці затримали трьох осіб, підозрюваних у вбивстві публіциста та письменника Олеся Бузини. «Убивство Бузини розкрито», — написав у Facebook Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. Шевченківський районний суд міста Києва постановив заарештувати Дениса Поліщука, підозрюваного у вбивстві журналіста, на два місяці. Його можуть звільнити під заставу розміром 5 млн грн. Щодо Андрія Медведька, другого підозрюваного, суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту терміном до 14 серпня. Ім’я третього учасника злочину чомусь не розголошують. 19 червня його відпустили.
Однак ці арешти видаються вельми дивними. Спершу слідчі заявляли про причетність до вбивства п. Бузини російських спецслужб, а потім несподівано заарештували українців. Обидва затримані були в зоні проведення Антитерористичної операції (АТО). Денис Поліщук балотувався до Київради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», а Андрій Медведько — до ВРУ від УНА-УНСО. Останнім часом Андрій займався викриттям «недолюстрованих» працівників Міністерства внутрішніх справ (МВС), котрі розганяли Майдан, а також нібито готував до оприлюднення якісь документи щодо «злочинів керівництва МВС». Свою причетність до скоєння цього злочину він заперечує. «Я в цей момент був зайнятий зовсім іншими справами, мене тоді не було в Києві», — повідомив п. Медведько.
Тим часом, Артем Шевченко, директор Департаменту комунікацій МВС, поінформував, що на місці злочину вбивці Бузини залишили одяг і медичні маски, з яких було знято біологічні зразки. Одного з убивць і було ідентифіковано за цими зразками — після аналізу біологічних зразків, узятих… із жуйки матері підозрюваного.
А правозахисник Андрій Діденко вважає, що міністр Аваков порушив принцип презумпції невинуватості, закріплений положеннями частини 1 статті 11 Загальної декларації прав людини, назвавши у Facebook затриманих убивцями.
«Тільки суд може визначити, хто є злочинцем, а хто — ні. І доти, доки не буде рішення суду, яке набуде законної сили, коли вже минає час апеляції, жодна людина, тим більше державний службовець, не може назвати іншу людину злочинцем», — запевнив п. Діденко.
23 червня за Дениса Поліщука внесли заставу у 5,2 млн грн.
Як писав «Міст», колишній головний редактор газети «Сегодня» Олесь Бузина був убитий 16 квітня в Києві. Його застрелили біля під’їзду будинку, де він мешкав. У МВС України вважають, що основною причиною вбивства журналіста є його професійна діяльність.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply