Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Затримали ще одного «помаранчевого»

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Затримали ще одного «помаранчевого»

Італійські правоохоронці затримали Арсена Авакова, екс-губернатора Харківської області, у центрі міста Фрозіноне неподалік Рима. «Двох чоловіків помітили в автомобілі Mercedes темного кольору на центральній вулиці Моро. Під час перевірки їхніх даних у поліцейській базі виявилося, що на одного з них є міжнародний ордер на арешт, виданий Україною», — зазначили в поліції.

За даними італійських правоохоронців, Україна оголосила екс-губернатора в міжнародний розшук через шахрайство, яке він нібито вчинив 2008 року, коли був депутатом Харківської обласної ради. А додаткова перевірка виявила, що затриманий 48-річний українець є «успішним інженером, автором численних наукових праць, провідним громадським діячем України, який обіймав важливі державні посади, зокрема в Харківській області». Згідно з повідомленням, п. Аваков залишається під вартою в місті Фрозіноне, а справу про його екстрадицію розглядатиме Апеляційний суд у Римі.

Тим часом українська Генеральна прокуратура поінформувала, що готує документи для екстрадиції Арсена Авакова в Україну. Однак однопартійці екс-губернатора зі Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», які вважають його переслідування політично мотивованими, звернулися до Інтерполу й італійського уряду з проханням звільнити екс-губернатора. У «Батьківщині» також радять

п. Авакову просити політичного притулку в Італії. Про це розповів Сергій Пашинський, депутат від БЮТ. «Ми категорично вимагатимемо від Арсена Борисовича, аби він просив політичного притулку. І надіюся, що його адвокати подадуть відповідні клопотання», — наголосив він. Політик також сказав, що планує вилетіти до Рима, щоби свідчити на боці захисту, якщо суд прийме його клопотання про це.

26 січня прокуратура Харківської області порушила карну справу проти Арсена Авакова за статтею 365 Кримінального кодексу, у якій ідеться про перевищення службових повноважень. За цією ж статтею засуджено Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Екс-губернатора підо­зрюють у причетності до протиправних маніпуляцій із 55 га державних земель.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply