Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

«Західний фронт» провалився

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

«Західний фронт» провалився

У Мукачевому

Не маючи змоги щось змінити на сході України, Путін, мабуть, вирішив дестабілізувати захід держави. У Мукачевому Закарпатської області 11 липня сталася перестрілка, у результаті якої були поранені та загинули люди. Спорткомплекс, на території якого спалахнув конфлікт, імовірно, використовувався як база сепаратистів «Донецької народної республіки». Протистояння виникло між представниками народного депутата Михайла Ланя, колишнього члена Партії реґіонів і місцевого кримінального авторитета, та бійцями добровольчого українського корпусу (ДУК) «Правий сектор» (ПС).
Бійці ДУК зайняли територію комплексу «Антарес», їм протистояли люди з оточення народного депутата. Близько 14.00 сталася перестріл ка біля Червоної гори на трасі Київ—Чоп, у результаті загинуло двоє бійців ПС і два «спортсмени». За даними ПС, це були бойовики «Донецької народної республіки» (ДНР). Третьою стороною конфлікту стали працівники місцевої міліції.
Петро Порошенко доручив правоохоронцям роззброїти та затримати зловмисників. «Держава повинна дати рішучу відсіч усім проявам бандитизму, де б вони не відбулися», — заявив Святослав Цеголко, прес-секретар Президента.
Служба безпеки України (СБУ) закликала учасників збройного зіткнення здатися та пообіцяла об’єктивне розслідування. Про це повідомила Олена Гітлянська, речник спецслужби. «На місце виїхало керівництво на чолі із заступником керівника СБУ і спецназ. Уже створена координаційна група разом із представниками Національної гвардії та міліції», — повідомила вона.
У процесі перемовин заблоковані бійці ПС повідомили, що готові здатися, якщо до них звернеться Дмитро Ярош, їхній лідер. Після перемовин із Президентом України той негайно
вирушив на Закарпаття.
Офіційно була висунута версія, що п. Ланьо і ПС начебто не поділили ринку контрабанди циґарок у реґіоні. Однак не всі погодилися з такими висновками. Наприклад, Ірина Фриз, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», не виключила наявності російського сліду в інциденті на Закарпатті, адже цей реґіон входить у зону інтересів російських спецслужб. До слова, першими на події в Мукачевому прибули журналісти «Новостного фронта», видання так званої Новоросії. А в російських медіа інформація про стрілянину негайно стала топ-новиною. На користь «російської версії» свідчить забагато факторів, які можуть посприяти розвитку «гібридної війни» на Срібній землі:
1. На Закарпатті є своя «сім’я» — Балоги, «господарі» реґіону, невдоволені Києвом. Відомо, як торік вплинув на поширення окупації українських земель «господар Донбасу» Ахметов. Його підтримка сепаратистів відіграла помітну роль у трагедії на сході України. Можливу
причетність до суботньої стрілянини підтвердив і сам Віктор Балога, народний депутат України, коли оголосив умови, на яких ПС складе зброю. Хоча політик і стверджує, що його підставив Віктор Медведчук, колишній голова адміністрації Леоніда Кучми і кум Путіна, котрий досі має серйозний вплив на цей реґіон.
2. На Закарпатті є свої сепаратисти, котрих підтримує Москва, — «Подкарпатська Русь».
3. Кремлю не вдалося перед обличчям світу перетворити бійців полку «Азов» у фашистів, тепер вони мають нагоду знеславити ПС. І Міністерство закордонних справ (МЗС) Російської Федерації не забарилося. Там зазначили, що «ПС знову показав своє бандитське обличчя в Мукачевому». На жаль, «Азов» грав на руку ворогам, коли заявив, що готовий вирушити на допомогу ПС.
4. За словами Дмитра Кулеби, посла з особливих доручень МЗС України, події в Мукачевому можуть відсунути введення безвізового режиму з Європейським Союзом (ЄС). А можли
во, і впровадження з 1 січня 2016-го економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС,
чого вперто добивається Путін.
5. Бойові дії на Закарпатті можуть унеможливити постачання газу з Угорщини та Словаччини. А це знову зробить державу й її громадян заручниками «Газпрому». Україна отримує газ також із Польщі, тому 13 липня у Львівській обласній державній адміністрації спільно з СБУ та Міністерством внутрішніх справ (МВС) України було створено координаційний штаб щодо забезпечення стабільності у реґіоні. На жаль, уже наступного дня у Львові були підірвані два відділки міліції.
6. На частину Закарпаття претендує Угорщина. А її прем’єр-міністр Віктор Орбан — палкий прихильник Путіна. Нагадаємо, що інший шанувальник Путіна — Алексис Ципрас, прем’єр-міністр Греції, після своїх візитів у Москву приніс чимало негараздів як своїй країні, так і всьому ЄС. 13 липня Україна посилила прикордонний режим із Угорщиною.
7. На частину Закарпаття претендує й Румунія. Після оголошення планів об’єднання Румунії та Молдови, а відтак можливого створення «Великої Румунії», може знову бути піднято питання колишньої приналежності до цієї держави частини закарпатських земель.
Тим часом 12 липня Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ, повідомив, що
двоє зі заблокованих під Мукачевим бійців ПС здалися. Вони були поранені, їх доправили у шпиталь. Ще двох затримала наступного дня СБУ. Водночас ПС організував протести у
десяти обласних центрах України і навіть у Канаді, біля Посольства України в Оттаві.
Петро Порошенко на Військовому кабінеті Ради національної безпеки й оборони України
13 липня повідомив, що суть конфлікту в Мукачевому — перерозподіл потоків контрабанди. «Контрабандисти Закарпаття кинули виклик усій Україні, — заявив Президент. — Ми цей виклик приймаємо».
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, своєю чергою, розпорядився звільнити всіх працівників Закарпатської митниці. Для забезпечення функціонування митниці глава
уряду доручив спрямувати замість них співробітників митниці з інших реґіонів. Також п. Яценюк назвав свою версію подій у Мукачевому. За його словами, вони викликані тим, що місцева міліція була замішана в корупції, а не діями ПС.
Цього дня частина вояків ДУК покинула свої позиції біля Донецького летовища. Інша частина перейшла на службу в полк «Азов». Конфлікт у Мукачевому вдалося локалізувати.
Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply