Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

ЗАЕС повністю вийшла з-під контролю

Автор:

|

Серпень 18, 2022

|

Рубрика:

ЗАЕС повністю вийшла з-під контролю
Запорізька АЕС

Ситуація на захопленій Російською Федерацією (РФ) Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) із кожним днем стає дедалі серйознішою. Усі принципи ядерної безпеки там порушені. Про це заявив Рафаель Ґроссі, генеральний директор Міжнародної аґенції з атомної енергії (МАГАТЕ). «На карту поставлена надзвичайно серйозна та небезпечну справа, — сказав він. — Наразі ЗАЕС контролює РФ, але там утримують український персонал, що призводить до конфліктів та передбачуваного насильства». Посадовець також повідомив, що ланцюжок постачання обладнання та запасних частин на ЗАЕС перерваний, тому немає певності, що станція отримує все, що їй потрібно.
Свою чергою, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що російські окупанти використовують ЗАЕС, аби залякати країни Заходу ядерною катастрофою. Вони сподіваються, що ймовірна ядерна катастрофа відіб’є бажання у країн Заходу допомогти Україні деокупувати південь.
Ба більше, вони самі ж узялися обстрілювати ЗАЕС, щоб звинуватити у цьому Збройні сили України (ЗСУ). І здійснюють це іноді тричі на день. Ворог уже влучив у високовольтну лінію зв’язку, але станція продовжує працювати та видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. «Відповідно до їхньої пропускної спроможності ухвалили рішення щодо розвантаження та відімкнення від мережі одного з робочих енергоблоків станції», — повідомили в українській компанії «Енергоатом», але мета окупантів — повністю зупинити ЗАЕС.
Цікаво, що перед обстрілами представники «Росатому» покидають станцію, їх завчасу попереджають. Натомість український персонал перебуває на місці та виконує усі заходи зі забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень.
Нещодавно видання The Insider повідомило, що окупанти могли замінувати ЗАЕС. Біля с. Водяне, розташованого найближче до станції, зараз стоять батареї ракетних систем залпового вогню «Град», а міни та боєкомплект окупанти зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків і навіть усередині них.
Цю інформацію підтвердив Дмитро Орлов, мер Енергодару. «Вони ховають важку зброю між енергоблоками. Обстрілюють протилежний бік Дніпра, місто Нікополь, Марганець і Запорізький напрямок. А потім ховають ці системи назад», — поінформував він. Міський голова також не відкидає, що ЗАЕС замінована і на ній планують провокаційні дії.
Те, що станція замінована, підтвердив Валерій Васильєв, начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил Російської Федерації (РФ). «Тут буде або російська земля, або випалена пустеля», — заявив він.
Відтак Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, закликав генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй (ООН) і МАГАТЕ надіслати на захоплену російськими окупантами ЗАЕС місію безпеки. «Закликаю генерального секретаря ООН, МАГАТЕ й усю світову спільноту повністю демілітаризувати територію АЕС та надати гарантії безпеки співробітникам атомної станції та жителям міста Енергодар для обслуговування станції», — зазначив він.
За словами обмудсмена, лише рішучі спільні дії світової спільноти зможуть уберегти мільйони людських життів. Він наголосив, що РФ продовжує акти ядерного тероризму щодо об’єктів ЗАЕС й її персоналу. «Руйнівні наслідки ядерного тероризму та поширення радіоактивності не «поважають» державні кордони, а радіоактивні викиди поширюються неконтрольовано, наслідки радіоактивного забруднення залишаються на десятки років», — нагадав він.
Як повідомляв «Міст», загарбники не хочуть забиратися зі ЗАЕС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply